Keramická společnost, nesoucí název MIRAGE byla založena již v roce 1973 v Pavullo Frignano, asi 30 km od Sassuolo (Modena -Itálie)  v keramické čtvrti.

Mirage se od svého počátku nebrání novým technologiím, své dlouholeté zkušenosti kombinuje s velkými investicemi do výzkumu  a právě do nových technologií, takže její výrobky, obklady a dlažby,  jsou vyráběny ve velmi vysoké kvalitě, jsou velmi spolehlivé a drží krok z požadavky designu z pohledu celosvětového.  Odbornost, účinnost a vášeň jsou unikátními aktivy, které pomáhají této společnosti zajistit si účast na co nejvíce malých, ale i velkých projektech.

Výrobky, obklady a dlažby, keramické společnosti Mirage jsou vyráběny z čistě přírodních materiálů, jako jsou minerály, kaolin, živec, hlína, které tvoří až 99 % hmotnosti. Jsou celoprobarvené, barvy jsou přírodního původu – dokreslují estetický vzhled.  Lisování se provádí bez jakýchkoliv lepidel nebo pryskyřic díky mechanickém tlaku 500 kg na cm², vypalování se provádí v pecích nad 90 m délky při teplotě nad 1250˚C, čímž vzniká homogenní materiál, probarvený v celé své tloušťce. Každá deska je unikátním výrobkem,  unikátní výrobní technologie učinily tento materiál vysoce kompaktním, velmi odolným proti vlivům prostředí.  Je velmi odolný vůči vodě, skvrnám, protiskluzový, mrazuodolný, odolný proto hloubkovému opotřebení a je nehořlavý.  Pro tyto své vlastnosti je velmi vhodný i do míst s velmi vysokou hustotou provozu.

Keramická společnost Mirage dbá velmi o životní prostředí, značí své výrobky štítky, které nám oznamují, že výrobek má snížený dopad na životní prostředí během svého životního cyklu a byl vyroben v souladu s přísnými požadavky, stanovenými na úrovni Společenství www.eco-label.org.

Keramická společnost respektuje i směrnice o IPPC (Integrovaná prevence a omezování znečištění), které osvědčují, že byly splněny požadované parametry a bylo využíváno nejlepších dostupných technik  a výrobních procesů. (BAT – Best Avaitable Techniques). Výrobky společnosti Mirage jsou tedy vyráběny z co nejmenším dopadem na životní prostředí, při současném snižování spotřeb energie a zlepšování produktivity a kvality výroby.

Všechny výrobky, obklady a dlažby této společnosti, jsou vyrobeny výhradně v Itálii, mohou se tedy prokazovat značkou Made in Italy. Made in Italy zde není jen sloganem, ale vyjádřením silných hodnot, značka je o pracovní morálce, osobní zodpovědnosti a úctě k lidem s cílem zajistit co nejlepší výrobní podmínky, ale také transparentnost, odpovědnost a úctu k životnímu prostředí. Made in Italy je zde zárukou kvality unikátního produktu, který je ztělesněním a zárukou tradic, ale i důkazem pružně reagovat přizpůsobení se trhu, spojením starověkého s moderním, nositelem stylu italské keramiky ve světě.

Hledat

JSN Pixel 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework