Jak bydlíme

format1Pokud chceme obkládat koupelnu či jiný bytový nebo nebytový interiér, musíme se rozhodnout, jaký formát budeme pro dlažbu či obklad volit. Kromě barvy, typu obkladu a povrchové úpravy je nutno předem vědět, jak velký formát do té či oné místnosti chceme použít. K tomuto je nutno zjistit přesný rozměr místnosti, kterou chceme obkládat.

 

koupe3Nevím, jaký je věk Vás, čtenářů tohoto článku, ale pokud se počítáte k dříve narozeným, jistě pamatujete koupelny, které byly obloženy povětšině stejnými kachličkami, protože výběr obkladů a dlažeb byl velmi omezený. Pokud bydlíte v panelovém bytě staršího typu, jistě víte, co je to typizované umakartové bytové jádro, které každý panelový byt „zdobilo „ a bylo v každém stejné. Koupelna, kde sice kralovala vana, pokud jste neměli zrovna jen dvoupokojový či jednopokojový byt, kam se vana prostě nevešla, a museli jste být vděčni jen za umakartový sprchový kout, byla velmi malých rozměrů. Ostatně v mnoha bytech, které ještě nepostihla rekonstrukce, můžete toto najít dodnes. A pračka? Pokud jste ji nechtěli mít přímo v kuchyni, která také příliš nevynikala svou velikostí, stala se součástí koupelny, ve které se pak člověk sotva vytočil.

 

zajimdre1Vybíráte dlažbu do svého bytového interiéru? Nebo hledáte něco zajímavého do kanceláře či obchůdku? A co byste řekli imitaci dřeva? Že by se Vám líbila. Tak Vám zkusím představit jednu sérii, která je velmi zajímavou, ale trošku netypickou imitací dřeva. A ptáte se proč netypickou? Tak většina imitací dřeva, se kterými jsem se doposud setkala, imitovala dřevo i svým formátem. Tady u této série tomu tak úplně není. Setkáváme se s formáty třemi, kdy by se dalo říct, že „desku“ tak trochu připomíná jen jeden a to 20x80 cm. Ostatní dva jsou 60x60cm a obdélník 60x80 cm. A to nejsou dřevěné desky ani náhodou.

 

exterdlaDlažeb vhodných na terasu je jistě nepřeberné množství. Venkovní dlažby, stejně tak jako je tomu u dlažeb vhodných do interiérů, imitují různé přírodní materiály jako například dřevo, kámen apod. Přesto se venkovní dlažby od vnitřních liší. Venkovní dlažby musí totiž splňovat určité podmínky tak, aby mohly dlouho sloužit k plné spokojenosti. Je to samozřejmě především mrazuvzdornost a protiskluznost. Keramická dlažba, kterou použijeme za terasu, balkon či v okolí domu musí vydržet povětrnostní podmínky a přitom hezky vypadat po dlouhá léta.

 

winkledlaUrčitě znáte situaci, že koupelna či kuchyně dosluhují a vy jste se rozhodli dát jim nový kabát. Stane se Vám to v mládí, pokud neopustíte rodné hnízdo dřív, než se rodiče do rekonstrukce pustí, a pak když zařizujete své bydlení, při stěnování, pokud máte toulavé nohy a pokud ne, tak určitě k tomu přijde po létech, kdy byt už po rekonstrukci volá proto, že je zastaralý jak fyzicky tak morálně. Tato situace teď nastala u nás. Listuji si proto na internetových stránkách, protože dozrála doba, kdy se hodláme s manželem do rekonstrukce koupelny pustit co nejdříve, a narazila jsem na výrobce, který mě opravdu zaujal.

 

Hledat

JSN Pixel 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework