O interiérové dlažbě

Chystáte se pořídit si novou dlažbu do vašeho interiéru? Nejdříve promyslete, z jakého materiálu by měla být.

Dlaždice jsou zpravidla dlouhodobou investicí, a proto byste výběr neměli podceňovat. Myslete také na to, že důležité nejsou jen estetické vlastnosti. Při výběru dlažby se musíte zamyslet nad jejími technickými vlastnostmi a nad charakterem místnosti, kterou se chystáte dláždit.

Také je třeba si udělat finanční rozpočet. Dlažbu totiž můžete pořídit v různých cenových relacích. Najdete levná řešení, ale i velmi luxusní a drahé možnosti. Záleží jen na vás, kolik chcete do nové podlahy investovat.

A co vám ještě poradit, chystáte-li se na nákup interiérové dlažby? Nevybírejte ji jen podle obrázku v katalogu. Je nutné si ji prohlédnout. Zajímejte se také o její odolnost proti oděru, která je rozdělená do pěti stupňů. Do interiéru se doporučuje stupeň 3. Berte v potaz i nasákavost. Ta by neměla být vyšší než 3%. Dále se zaměřte na číslo barevného odstínu. Mohlo by se vám stát, že budete mít různé dlaždice, což často pouhým okem nepoznáte a zjistíte to až při pokládce.

Keramická dlažba

Keramická dlažba je mezi uživateli velmi oblíbená. Je univerzální a jde o výhodnou kombinaci kvality a ceny. Můžete si vybrat mezi dlažbou s glazovaným či neglazovaným povrchem.

Dříve se keramická dlažba používala převážně jen v koupelně, nyní se rozšířila i do dalších místností. Oceníte její pevnost a odolnost, ale také jednoduchou údržbu. O tuto dlažbu se nemusíte příliš starat a stejně si zachová své jedinečné vlastnosti. Na údržbu vám stačí pouze saponát a hadr. Občas ji můžete přetřít speciální ochranou vrstvou..

Klasická dlažba je většinou vyráběná ve formátech 30 x 30 cm a 33,3 x 33,3 cm. V poslední době jsou však stále více oblíbené interiérové podlahové dlažby velkého formátu. Minimalizuje se tak počet spár. S touto dlažbou můžete tvořit zajímavé optické efekty a celkově vypadá velmi dobře, především díky zajímavým designům, které jsou na trhu k dostání. Nabídka keramické dlažby je skutečně velká.

Podlaha z přírodního kamene

Velmi pěkně také vypadá podlaha z přírodního kamene. Jde však o dražší řešení. Většinou je používaným kamenem žula či mramor. Tato dlažba se vyznačují vysokou trvanlivostí a pevností. Vyrábí se v obdélníkových či čtvercových formátech. Tato dlažba velmi povznese místnost, do které se ji rozhodnete umístit. Kamenné podlahy také vzdorují vlhkosti a vysokým teplotám a snesou velké zatížení.

Teracová dlažba

V poslední době si své uplatnění nachází také teracová dlažba. Má hladkou povrchovou úpravu a využijete ji především ve vstupní halách a všude tam, kde se kladou velké nároky na odolnost a pevnost. Proto se využívá i v průmyslových a společenský prostorách, dílnách, autoservisech, ale i v domácnostech. Oceníte také její pěkný vzhled a rozmanitost barev. Vyberete si takový design, který vám nejlépe bude ladit s vašim interiérem. Teracová dlažba má také využití v exteriéru.

Shrnutí

Podlaha je základ, a proto ji věnujte velkou pozornost. Jde o dlouhodobou investici, takže pečlivé rozmyšlení je na místě. Chcete moderní dlažbu? Prostudujte si nejnovější trendy. Máme pro vás tip: sjednocování podlahových povrchů jednotlivých místností interiéru. To se dne provádí často a velmi dobře to vypadá.

Vyberte si takovou dlažbu do svého interiéru, která bude nejen vkusná. Berte v potaz i její technické vlastnosti.

Hledat

JSN Pixel 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework