Znáte z našeho katalogu

Banner

A co děti? Mají už svou koupelnu?

deti koupelna 3Barevné a veselé koupelny se staly významným prvkem v dětském světě. Významní odborníci se totiž shodují na tom, že barvy a hravost působí pozitivně při učení se základním hygienickým návykům, jako je mytí, sprchování a koupání. Není to zrovna jednoduchý úkol, protože přeci jen musíme koupelnu přizpůsobit našemu bytovému interiéru a vyhradit si na ni prostor. Myslím si ale, že to určitě stojí za to, aby děti získali do života správné návyky, které si díky své koupelně perfektně automazizují.

 

deti koupelna 1 I když mnozí z nás nemají dostatek prostoru k zařízení speciální místnosti, stačí opravdu málo. Vytvořit dětem svůj prostor ve stávající koupelně. Ale pokud stavíte, či rekonstruujete, je dobré se zamyslet nad tím už ve fázi projektování. A jestli dítko už máte, zapojte ho do projektování a užijte si tak spoustu zábavy. Některé děti považují hygienu za něco zbytečného, ale když v té své najdou své umyvadlo, nebo záchod, barvy, které mají rady, skříňky s oblíbenými hračkami, tak to není zbytečnost. Zařízení takovéto koupelny nemusí být nijak náročnou záležitostí. V dnešní době se dají takové koupelny pořídit v nízkých cenových relacích a v krátké době.

 

Je jasné, že pro malé děti nemusí být jednoduché používat koupelnu, která je uzpůsobená nám, dospělým. Umyvadlo je příliš vysoké, nebezpečná horká voda, nebo příliš kluzký terén. Nejenom že je všechno vysoko, ale dítě může snadněji upadnout a zranit se. Nabídka produktů určených přímo do dětských koupelen není na trhu příliš široká, ale přesto určité možnosti při jejím vybavování jsou. Dnes už není problém koupit menší umyvadla a toalety určené pro děti. Skřínky, poličky a vůbec nábytek nemusí být přímo dětský, ale můžete jej později doplnit nějakým veselým obrázkem. Podstatná je především výška a to tak, aby dítě pohodlně dosáhlo na dvířka, a mohlo je otevřít, či si mohlo vzít zubní kartáček ze své poličky, což znamená ve výšce zhruba 60 cm. Je třeba ale počítat s tím, že konkrétně umyvadlo bude třeba minimálně dvakrát posunout, podle toho, jak dítě poroste.

 

deti koupelna 2

 

Pokud jde o doplňky, tady je nabídka trhu dost široká. Různé kelímky, pouzdra na mýdla, ručníky, zubní kartáčky nebo přímo celé sady dětských doplňků můžete zakoupit v nejrůznějších obchodech. Svou velkou roli hrají také barvy keramické dlažby a obkladů. I tady se začínají objevovat série plné barev a dětských motivů. Děti barvy milují a rády se v takovém prostředí zdržují. Právě série určené přímo pro děti poskytují prostor i pro realizace dětských pokojů, které se spolu s koupelnou mohou doplňovat. Možností realizací je spousta a důležité je, aby se Vaše dítě v koupelně cítilo příjemně a bezpečně. 

 
Banner

Vyhledej na webu

Partneři KD

Ragno
Majorca Ceramica
Marca Corona
Armonie by Arte Casa
Laminam