Znáte z našeho katalogu

Banner

A zima letos nebude?

zimaPočasí si s námi letos zahrává Je téměř konec února, ale zima si dává načas. Doposud pomalu kvetly stromy, příroda nemá čas si odpočinout a my přemýšlíme, co ještě doma vylepšit, když počasí dovoluje a kdoví, jaké bude počasí, až v kalendáři jaro zaklepe na dveře.

 

zima0011 Já jsem si vymyslela, že bych ráda vyměnila podlahu v kuchyni a spolu s ní bych nechala položit stejnou do obývacího pokoje, protože jídelní kout jsme už před časem přemístili do těchto prostor. V kuchyni máme lino staré téměř 30 let, které už nese stopy plynoucího času, v obývacím pokoji o poznání novější, ale jiné než v kuchyni a chtělo by to sjednotit. Dlouhou dobu, po kterou již rekonstrukci plánuji, přemýšlím nad keramickou dlažbou. Co mi na ní nejvíc vadí je,  že je chladná, ale v panelovém domě, by toto snad nemusel být zase až takový problém.

 

Když tak pátrám, co dnešní výrobci či prodejci nabízí, vidím, že volba vůbec nebude jednoduchá. Nakonec, po dlouhém rozmýšlení jsme se v rodině shodli, že budeme volit dřevo. Tedy, lépe řečeno, jeho imitaci. Mnozí výrobci, alespoň některou ze svých sérií této krásné imitaci věnují, výběr je jak v barevnosti, tak ve formátech, které dost často imitují právě dřevěné desky, celkem velký. Velmi mě zaujala dlažba v imitaci dřeva ve světlém provedení. Vypadá moc hezky a k tmavšímu nábytku a červené sedačce by, myslím si, mohla celkem dobře ladit. Velmi zajímavou je také dlažba v imitaci dřeva v provedení Cherry.

od výrobce Powergres. Barva dřeva je tu velice zajímavá, no musíme popřemýšlet, aby s nábytkem ladila. Pak je na trhu spousta výrobců, kteří vyrábí klasickou barevnost, i tam by bylo možné zaměřit svou pozornost. Při svém pátrání jsem narazila i na dlažbu v netradičních barvách, velmi se mi líbí v provedení vínovém, bohužel bych k takovému to „krásnému výstřelku“ viděla jiné bytové doplňky, než mám já momentálně i dispozici. Ale třeba bude někoho, kdo se právě zařizuje, inspirovat.


zima22

Tak budeme dál přemýšlet, a pokud nám to nebude moc dlouho trvat, věřím, že realizace může započnout coby dup, protože zima snad letos už možná ani nebude. Nebo se pletu a bude ještě v dubnu? Každopádně jak se najde skulinka s přijatelným počasím, jdeme na to, protože už se nové podlahy v kuchyni a obýváku nemůžu dočkat. Pokud se i vy chystáte rekonstruovat byt a ještě nevíte, co by jste přesně chtěli, spoustu inspirace najdete na stránkách studio koupelen.

 
 
Banner

Vyhledej na webu

Partneři KD

Panaria Ceramica
Ceramiche Flaviker
Kis
Edilcuoghi
Sicis