Znáte z našeho katalogu

Banner

Bazén pokaždé jinak

bazenNeodmyslitelným prvkem v zahradě i doma, spolu se saunou, se stávají bazény, které už nejsou výsadou jen bohatých. Nabízejí nám místo relaxace a odpočinku. Možná i vy jste se rozhodli pořídit si bazén a tápete v nabídce barev, tvarů a doplňků. Bazén si člověk pořizuje jednou za život, a tak je třeba vše dobře promyslet a naplánovat.  Dobré je přivzat si k tomu odborníky a na vás tak zůstane příjemnější část, a sice určit, jak bazén bude vypadat.

 

bazen3 Nejoblíbenější barvou bazénů bývá modrá barva, neboť tato barva zastupuje vodní živel. Často se používá mozaika v několika odstínech modré barvy, nejčastěji ve velikosti 2x2 cm. Nemusí to být ale pravidlem, a i vy můžete mít bazén v jiných barevných kombinacích, velikostech a tvarů.

Současná nabídka světových výrobců keramické mozaiky nabízí opravdu velké množství keramických mozaik, které jsou určeny do bazénů. Takže záleží na tom, čemu dáte přednost, zda klasice, nebo originalitě.  Nádherně vypadají bazény v kombinaci více barev, třeba od oranžové po fialovou. Více barevná mozaika pak snese jednobarevný dominantní pruh, čímž bazén dostane jasné obrysy.  Zajímavě také vypadají bazény v kombinaci dvou, či více barev, kdy jinou barvu má vnitřek bazénu a jiná je požita třeba po obvodu.

Nejčastěji se na bazén i jeho okolí používá keramická mozaika, ale i od toho se v dnešní době ustupuje. Použít můžeme i dlažbu, která má speciální bazen1 protiskluzovou úpravu dle daných norem. Elegantní a luxusní dojem na nás udělala kombinace modré mozaiky a šedé dlažby ve velikosti 60x60 cm. Působí opravdu čistým a nadčasovým dojmem.

Také velké formáty keramické dlažby mohou být opatřeny speciálním povrchem, a použity při pokládce jak bazénu, tak jeho okolí. Tak se urychlí samotná pokládka keramické dlažby, ale podstatnou výhodou se stává také její údržba. Tím, že vznikne minimum spár, není potřeba je často zbavovat nečistot, a když už vzniknou, tak jich zase tolik není.

Dejme prostor fantazii a kreativitě i při realizaci bazénů. Nebojme se barev, ani jiných tvarů, či větších formátů. Nabídka keramických produktů určených do bazénů je opravdu široká, jen si vybrat. Spoustu inspirace najdete na stránkách studio koupelen.

 
Banner

Vyhledej na webu

Partneři KD

Etruria
Tagina
Ariostea
Ergon
Marca Corona