Znáte z našeho katalogu

Banner

Chcete mít domov, který vám dodá pocit klidu a jistoty?

zemitéodstíny3 - uvVětšina z nás podvědomě volí při nákupu keramické dlažby neutrální odstíny béžové a hnědé. Možná to nevíte, ale vybíráte si tak podle východního učení Feng-šuej, které říká, že právě tyto odstíny zaručují harmonický a zdravě zařízený interiér.

Učení Feng-šuej doporučuje využívat základních prvků, jako je oheň, voda, kov a dřevo. Co se týká obkladů a dlažby mají keramické produkty se zemí hodně společného. Nejen tisíciletou a generacemi prověřenou kvalitu a tradici, ale také pocit, tzv. uzemnění. Filozofie Feng-šuej je založeno na práci s energiemi, které ovlivňují zdraví a vitalitu. Umožní nám vytvořit si domov, v němž se budeme cítit dobře a harmonicky.

zemitéodstíny1 Pocit bezpečí a jistoty navodí všechny odstíny země. Patří sem kromě hnědé a béžové také odstíny okrové, oranžové, pískové a jemně růžové. Takže pokud chcete mít harmonický domov a půdu pod nohama, zvolte keramické obklady a dlažby, které jsou významným prvkem země.  Zemité odstíny vytvářejí pocit stability a pohody. Nezáleží na tom, zda máte interiér v klasickém, či moderním stylu. V obou případech najdeme v sériích renovovaných výrobců širokou škálu možností- Klasický interiér můžeme doplnit dlažbou v cotto stylu, v imitacích dřeva, modernější interiéry zase uvítají dlažbu ve světlejších barvách písku a imitaci kamene. 

Koupelny by měly působit jemným a čistým dojmem, a prvek země by neměl chybět ani tam. Koupelna jako taková představuje místo, kde se zbavujeme nánosů negativity a špíny, která z nás odtéká. Odborníci učení Feng-šuej radí vyhýbat se v koupelně příliš zdobných dekorů, výrazně kontrastním a tmavým barvám, které „nenechávají plynout vodu“. 

Prvek země můžete využít i při realizaci kuchyně. V prostorách, které jsou orientované na jižní a jihozápadní stranu můžeme použít výraznější zemité a ohnivé barvy, naopak v kuchyni obrácené k západu či severozápadu bude působit například příjemně imitace kamene a světlých tónů.

zemitéodstíny2

Filozofie Feng-šuej učí, že energie má v prostoru volně proudit a plynout. Energii je nutné směřovat podle funkčního využití jednotlivých prostor tak, aby obývací pokoj byl místem společného setkávání celé rodiny, ložnice byla místem odpočinku a koupelna zase místem fyzické i mentální očisty. Proto odborníci Feng-šuej jednoznačně doporučují do koupelny keramické obklady vhodně zvolených barev. Barvy i formáty je vhodné kombinovat, ale i tady je potřeba volit jednoduchost. Příliš mnoho barev dekorů vytváří pocit zmatku a přeplněnosti. Spoustu inspirace pro Vaše bydlení najdete na stránce studio koupelen

 
Banner

Vyhledej na webu

Partneři KD

Aparici
Todagres S.A.
Marca Corona
Kis
Monocibec