Znáte z našeho katalogu

Banner

Co se dneska v koupelnách nosí?

ispira1miniTak jako všechno kolem nás ovlivňuje móda, podíváme se, zda se móda týká také koupelen. Dovolím si říci, že ani koupelny nejsou výjimkou. Jak by tedy měla vypadat moderní koupelna? Co by v ní nemělo chybět? Úplně nejlepší  je , když  prostory ve kterých máme stávající koupelnu, či  plánujeme koupelnu novou, jsou či budou dostatečně velké. Takže moderní jsou koupelny „ vzdušné“, kde bude opravdu dostatek místa.  Dnešním  trendem  je totiž spojení, pokud je to jen trochu možné,  tohoto místa očisty s místem, kde budeme relaxovat,  vytvoření jakéhosi  domácího relaxačního centra,  kde budeme odpočívat a nabírat nové síly.

Brillante_pag_22_23

 

Ale všichni tuto možnost nemáme. Jak si poradíme, když koupelně je vyhrazen jen malý prostor uprostřed bytového jádra?   Možnosti  máme sice omezené, ale poradíme si  i v tomto případě. Uchýlíme se zde k optickým trikům, které nám přece jenom mohou trochu s tímto problémem pomoci. Volíme obklady v jemných světlých barvách, lesklého provedení, několik zrcadel také dokáže koupelnu opticky zvětšit. Velkou roli zde hraje i osvětlení, které můžeme zabudovat do stropu, abychom dosáhli  stejnoměrného rozložení světla .  Osvětlení  zrcadla je samozřejmostí.  Pokud by byla možnost, volíme kombinaci denního  světla  se svítidly. Sama jsem byla svědkem, že menší okno se dá do koupelny udělat i v případě, že koupelna stojí  uprostřed bytového jádra.

 

Pokud se tedy rozhodneme k rekonstrukci koupelny a tato možnost se nám naskytne, zkusme ji využít. Chce to jen trošku přemýšlení.  Koupelna se nám pak jeví prostornější. A okno, které takto získáme, i když bude  ústit jen do světlé kuchyně, nám koupelnu opticky rozšíří a prosvětlí. Okno může být položeno tak vysoko, aby nerušilo intimitu tohoto místa a přitom nám  do těchto prostor přineslo dostatek denního světla.

 

Brillante_pag_40_41 A teď se podívejme na koupelnu, kde místem šetřit nemusíme. Máme-li prostory dostatečné nebo je teprve vybíráme, zkusme se podívat, co s nimi můžeme  udělat.  Na stěnách a podlaze stále stojí v popředí  zájmu keramický obklad a dlažba. Z hlediska praktičnosti do těchto míst stále to nejlepší. Ale může se objevit i dřevo, sklo nebo kov. Mezi barvami v koupelnách vedou barvy pastelové,  hlavně béžová, meruňková, lila a pistáciová. Dalším trendem je ale  také pravý opak, koupelnu můžeme obléci i do barev velmi výrazných. Kontrast je též dovolen a je moderní.  Tak si můžeme v koupelnách dovolit s barvami experimentovat, není vyloučeno ani použití zlaté či stříbrné, nejlépe v kombinaci s bílou či černou.

 

Onde06_part03 Velkou roli a módní  trend  tvoří mozaika, která se neustále dostává do popředí zájmu. Tak například  mozaikou skleněnou dokážeme opticky koupelnu zvětšit.  U obkladů mozaikových máme velmi velký výběr, nabídka je velmi široká a to co do materiálů, povrchů a rozměrů či barev.

 

 

Brillante_pag_28_29 Velmi módní je kombinace lesklých a matných povrchů, která působí zajímavým dojmem.  Rozměry se „nosí“ stále převážně obdélníkové, ale do popředí se stále častěji dostávají  i obklady  větších rozměrů.  Pokud máme koupelnu prostorově dostatečně velkou můžeme použít obklady velkoformátové, které jsou velmi zajímavou samostatnou kapitolou mezi obklady a skutečným módním hitem. Jedná se obklady velmi tenké, se kterými je velmi snadná manipulace a výsledek je více než uspokojivý. Tyto větší rozměry taky velmi dobře vypadají v kombinaci s mozaikou.

 

vroyalgrigio001 Koupelnu si tedy můžeme zařídit ve velmi moderním stylu za použití  keramických obkladů v různých provedeních,  můžeme volit i z imitace mramoru, kamene, dřeva či kovu,  obkladů  pastelových či kontrastních barev. Můžeme se ale také pokusit zařídit si ji  ve stylu historickém, kde se budeme cítit jako na zámku  - i v tomto případně bude koupelna „in“..

 

A ještě se podívejme na zařízení koupelny, co by nám v ní nemělo chybět, na co bychom měli myslet? Velmi důležité je, abychom při jejím zařizování mysleli na funkčnost, abychom  ji udělali pohodlnou pro všechny věkové kategorie, abychom mysleli na své děti  i rodiče, či návštěvy, které nás občas poctí svou přítomností. V žádném případě bychom neměli zapomenout na vyšší bezpečnost, kterou nám nabídne protiskluzová dlažba. Vedle vany je velmi praktický  i  sprchový kout,. Vanu i sprchový kout vybavíme dostatečným  množstvím madel, které nám mohou být velmi prospěšné v době, kdy bojujeme s nějakým zdravotním problémem či máme návštěvu našich přátel trošku dříve narozených.

Ve velké prostorné koupelně by neměla chybět velká rohová vana, případně vířivka, ve které můžeme relaxovat a odpočívat.  Topná tělesa ve formě žebříků, na kterých si můžeme nahřát osušku, jsou krásným a velmi praktickým doplňkem, který nám udělá službu a potěší.  Ručníky a osušky, ladící s obklady jsou drobným detailem, který podtrhne krásnu a eleganci tohoto prostředí.

V případě, že stojíte právě před rozhodnutím  jak zařídit interiér, kterému budete říkat koupelna , přeji Vám šťastnou ruku při výběru obkladu i zařízení tak, aby se Vaše koupelna co nejvíce přiblížila vašemu snu o ní a byla moderní a prostě „in“.

 
Banner

Vyhledej na webu

Partneři KD

Cerdomus
Extraforte
Rako
Lea
Supergres