Znáte z našeho katalogu

Banner

Co si dáme do bytu

cosidame2Uvažujete, co si dát na podlahu, aby Vám to vydrželo dlouhou dobu krásné a dobře Vám sloužilo? Co tak zkusit keramickou dlažbu? Je vhodná jak do interiérů, kde ji můžete položit na podlahu celého bytu, kde začnete chodbou a skončíte třeba ložnicí či dětským pokojem, ale pokud bude nenasákavá a mrazuodolná a bude mít protiskluzovou úpravu, bude vhodná i k tomu, aby Vám zajistila bezproblémový vstup do Vašeho domu. A pokud ji použijete třeba ve stylu cotto jako chodník mezi zelení od branky ke svému domu, vytvoří velmi příjemné prostředí. Můžete vybrat ale i dlažbu, která bude odolná natolik, že na ní můžete bez problémů před domem zaparkovat své auto.

 

cosidame1 Dlažby můžete vybírat z mnoha provedení, výrobci si berou inspirace u přírodních materiálů, takže najdete krásné dřevo, kámen nebo třeba i kov, to vše v imitacích, které budete mít velký problém od přírodních materiálů rozeznat. Taková imitace dřeva je často provedena tak, že návštěvu budete muset pracně přesvědčovat, že na podlaze nemáte „opravdové“ dřevo, ale jeho imitaci v keramickém provedení. U dřeva totiž výrobci kopírují i formát „desek“, o barvách, které dřevo imitují ani nemluvě. A pokud je „keramická deska“ třeba ve formátu 20x90 cm a 40x90 cm a na podlaze tyto formáty zkombinujete, bude to opravdu krása. A užijete si krásu dřeva a budete mít daleko delší životnost a snadnější údržbu podlahy, než kdybyste volili podlahu klasickou dřevěnou. Protože jak je známo, dřevo „pracuje“.

 

cosidame

A pokud byste náhodou měli rádi secesi, můžete volit keramickou dlažbu španělského výrobce, který jednu ze sérií věnoval právě tomuto stylu. V sérii příznačně nazvané 1900, protože tento styl vznikl na přelomu 19. A 20. století, najdeme obklady a dlažby, kterým byl inspirací architekt Antoni Gaudi a jeho chrám Svaté rodiny v Barceloně. Hlavními znaky tohoto secesního stylu je ornamentálnost a záliba v neobyčejných barvách. Secesní linie je plynulá vlnící se křivka, jež vyvolává dojem nenásilného pohybu v ploše a její jednotvárnost se vyrovnává barevností. Secese vyhledává neobvyklé barevné tóny a váže je podle principu harmonie a kontrastu. Nejdeme zde také motivy listu a květů, které také patří k tomuto stylu. Dědictví tohoto stylu je stále živé, důkazem toho je i zájem o obklady a dlažby této velmi zajímavé a originální série, která je vhodná jak do rustikálně, tak i moderně laděného interiéru. Nachází si své příznivce u širokého spektra zákazníků různých věkových kategorií. Kombinací různých ornamentů a dekorů můžeme získat velké množství variant, které dokáží s interiérem udělat opravdové divy. Ať už si vyberete klasické materiály, či dáte přednost právě stylu secesnímu, přeji Vám, ať interiér svého domova vytvoříte takový, aby odpovídal Vašim představám a sloužil Vám k Vaší spokojenosti dlouhou řadu let. 

 
Banner

Vyhledej na webu

Partneři KD

Grespania
Klinker Sire
Trend
Kis
Ragno