Znáte z našeho katalogu

Banner

Co takhle černobílou koupelnu...

balckwhite021uvodStojíte před rozhodnutím, ať už  v nově  v zařizovaném bytě nebo při  rekonstrukci bytu stávajícího, jak si zařídit koupelnu? Tato místnost, kde trávíme svůj čas jednak k vykonání hygienických potřeb a návyků, je ale rovněž místem relaxace a odpočinku. Bylo by proto dobré, věnovat tomu, jak bude vypadat, náležitou pozornost.

 

Improntabianconero06 Koupelnu ovšem zařizujeme na delší časový úsek, neměníme její design každým rokem, ale slouží nám často i několik desítek let. Jak tedy na ni, aby se nám po pár letech neokoukala a nezevšedněla?

Co tak vyzkoušet kombinaci bílé a černé? Nebo černé a bílé? To už nechám na Vás. Tato kombinace je a nejen u koupelen ,  klasika, která nestárne, vypadá velice elegantně a troufám si říci, že nám hned tak nezevšední. Náš dnešní trh nám nabízí řadu obkladů a dlažeb, ze kterých můžeme kombinaci černé a bílé vytvořit, naší kreativitě se zde meze nekladou, takže,  máme zde velmi široké spektrum možností, téměř nevyčerpatelné. Existují dokonce výrobci keramických obkladů a dlažeb, kteří některou ze svých sérií přímo černo-bílé kombinaci věnovali.

 

balckwhite020 Jedním z nich jsou např. keramičky Musis  a  Marazzi, která svou kolekci keramických obkladů a dlažeb nazvanou Evoilution Marble vytvořila jako kolekci s nadčasovým designem. Tato kolekce imituje mramor v černém a bílém provedení. Mramor má jemné žilkování, vyrábí se ve třech formátech, které můžeme mezi sebou kombinovat. Při pokládce vznikají minimální spáry, takže položená plocha nám připomíná jednolitý povrch. Tyto obklady a dlažby jsou vhodné do všech bytových interiérů, takže směle je můžeme použít i v naší černo-bílé koupelně. Můžeme tvořit geometrické vzory, např. dlažbu šachovnicovou, prostě naší fantazii zde nejsou kladeny žádné meze.

 

KerliteExedra001 Pokud zvolíme koupenu černo-bílou zajistíme si  dojem vysoké elegance a luxusu malými detaily. Například zrcadlo vložíme do ozdobného rámu zlatého či stříbrného a podle tohoto ve stejném duchu pořizujeme  světlo a další doplňky jako jsou např. vodovodní baterie.

Nebo naopak. Koupelnu v černo-bílém můžeme pojmout moderně a jednoduše. Zrcadlo vsadíme do jednoduchého bílého rámu, ostatní sanitární doplňky jako vanu a umývadlo pořídíme také v jednoduchém stylu v barvě bílé. K rozzáření takové moderní koupelny pak postačí barevná květina do vázy, či barevná osuška vhodně umístěná na viditelném místě.

 

balckwhite021 Jemnější variantou koupelny černo-bílé bude zvolení bílého obkladu, případně jemně zdobeného černým insertem či jiným dekoračním prvkem a doplňků v barvě černé. Dosáhneme také velmi zajímavého efektu. Ani zde nic nepokazíme barevnou květinou či jiným např. červeným doplňkem.

Zrovna tak můžeme použít hladké grafitové obklady a chromové vodovodní baterie a kohoutky. Obě tyto barvy jsou vlastně různými odstíny černé, a i když k nim použijeme obyčejnou, na trhu běžně dostupnou sanitární keramiku  a bílý koupelnový nábytek, dostaneme útulnou koupelnu, kterou pak už jen rozsvítíme a rozzáříme nějakým doplňkem v barvě červené, která zde krásně zapadne a dodá černo-bílé koupelně zase jinou tvář.

 

Improntabianconero01 Naopak extravagantním osobnostem můžeme doporučit sanitární keramiku v barvě bílé, hranatých tvarů, která bude umístěna volně v prostoru. Sytě černé obklady na stěnách a třeba tepaný lustr ve tvaru svícnu již jen doladí prostor, ve kterém se oni budou cítit dobře.

Dalším nápadem, jak ještě zvýraznit design černo-bílé koupelny může být použití mozaikových obkladů. Můžeme tak dosáhnout velice elegantního,  ale také velice originálního vzhledu a to podle toho, jaký typ mozaiky zrovna zvolíme.

 

Panaria_Exochic_Fildore001 Černo-bílé verze koupelny můžeme dosáhnout také bílým obkladem, na který použijeme krásné samolepky, které si v poslední době získávají velkou oblibu.  Pokud se Vám líbí a myslíte si, že právě toto je pro Vás „to pravé ořechové“, nebojte se toho a klidně si jimi Vaši koupelnu vyzdobte. V dnešní době existují způsoby jak zajistit, aby Vám stěny koupelny zdobily bez újmy dlouhou dobu. Prodejce tohoto sortimentu Vám určitě rád a ochotně přispěje odbornou radou.

Pokud je černo-bílá kombinace Vaší „krevní skupinou“, nebojte se jí ani ve Vaší koupelně, ujasněte si jakou představu o své černo-bílé koupelně máte, dobře volte materiály a doplňky a pusťte se do realizace.
 
Banner

Vyhledej na webu

Partneři KD

Cir
Kronos
Klinker Sire
Gabbianelli
Bisazza