Znáte z našeho katalogu

Banner

Co takhle položit břidlici?

miniPodlahová krytina, stejně jako povrch stěn, může mít mnoho podob. Jednou z variant je keramický obklad a dlažba. Jistě se v domácnosti každého z nás najde nějaká ta dlažba či obklad, většina z nás má doma obkladem obloženou koupelnu. Myslím, že pro koupelnu je obklad a dlažba charakteristickým. V poslední době se ale začíná dostávat i do jiných interiérů, často se s ním setkáme v předsíních, ale i v obývacích pokojích a dokonce i ložnicích.

 

Nedávno jsem narazila na podlahu, která byla pro mě nějaká zvláštní. Něco na ní bylo jiného, byla moc zajímavá, opravdu se mi moc líbila a zaujala mne.  Jak jsem se dověděla, šlo o dlažbu v imitaci břidlice. Trošku jsem zapátrala, protože se mi dlažba moc zalíbila a dovolím si Vám předložit pár postřehů, co jsem se o této dlažbě dověděla.

Tato dlažba má velmi zajímavý strukturovaný povrch, hodně zvláštní a krásné je její zbarvení.  Vzhledem ke svým vlastnostem je vhodná jak pro interiéry bytové, tak komerční, své místo nachází tyto obklady i na fasádách budov či na ozdobných plotech kolem krásných rodinných vilek.

Jak jsem zjistila, hodně výrobců zaměřilo některou ze svých sérií právě těmto obkladům a jejich produkty jsou hodné pozornosti, protože z výrobních linek vychází obklady či dlažby velmi krásné a originální.

 

frontier001 Např. série Frontier se vyznačuje výraznými barvami, působí velmi dekoračně. Je vhodná jako dlažba, tak je její použití možné i jako obklad stěn a dokáže nám vytvořit v interiéru velmi zajímavé a moderní prostředí, které nás určitě překvapí svou krásnou a výjimečností.

 

 

 

 

 

Panaria_Ardesign_Pietra-Eterna001 Další velmi zajímavou sérií, kterou jsem v souvislosti s obklady a dlažbami imitující přírodní břidlici objevila, je série, kterou výrobce nazval Ardesign. Vyrábí se v mnoha formátech, které se dají mezi sebou velmi dobře kombinovat a vytvářet tak velmi zajímavé vzory. Výrobce zde celou sérii doplnil mozaikou s dílky 7,5x7.5 cm, takže můžeme obklad či dlažbu doplnit i tímto dekoračním prvkem. Velmi zajímavé je provedení této dlažby, kterou najdeme hned ve třech barevných odstínech. Vytvoříme tak prostředí, které bude působit přímo nadčasově.

 

piller003 Velmi zajímavou ukázkou dlažby v imitaci břidlice je série Rex Pilarguri, kde se výrobce inspiroval norskou břidlicí. Tato dlažba má netypickou tloušťku 12 mm. Tato unikátní tloušťka nám zaručuje dlouhou životnost a vysokou odolnost. Dlažba se vyrábí se ve čtyřech barevných provedeních a několika formátech. Tato série obsahuje i dekorační prvky, které ještě dodají dlažbě či obkladu na kráse a zajímavosti.

 

 

 

slate02 Pod názvem Slate najdeme krásnou kolekci obkladů a dlažeb imitujících břidlici. Tyto obklady mají krásnou barevnost, krásnou povrchovou úpravu, která se vyznačuje bohatou texturou přírodního kamene. Využití těchto krásných dlažeb, které můžete použít i jako obklad je hodně široké. Své místo najdou jak v obytných či komerčních interiérech, ale můžeme je použít i jako dlažby či obklady venkovní.

 

 

 

Musis_Brix001 Moc pěkné využití imitace břidlice jako obkladu budov nám ukazuje série, nazvaná Brick Bianco. Obklady jsou zde světlé barvy, jak již název série napovídá, plastický povrch vytváří na budovách velmi zajímavý design, který nás ohromí svou krásou.  A můžeme si být jisti, že takovýto „kabát“ na našem domě vydrží dlouhou řadu let, téměř bez údržby a zachová si na velmi dlouhou dobu svou krásu. 

 

 

 

Mne osobně obklady a dlažby v imitaci břidlice zaujaly, a protože jsem ve stádiu, kdy nějakou dlažbu do svého bytu vybírám, dovolím si říci, že to pravděpodobně bude tato varianta. Líbí se mi na nich velmi zajímavá struktura povrchu a barevnost, která je zde velmi rozmanitá. Pro mne to bude asi ta správná volba, která bude zdobit můj příbytek.

Pokud si dlažbu či obklad v imitaci břidlice vyberete i vy, myslím, že nebudete litovat a prostředí, ve kterém ji použijete, na vás bude působit příjemným a uklidňujícím dojmem. 

 

 
Banner

Vyhledej na webu

Partneři KD

Cisa Ceramiche
Caesar
Powergres
Pastorelli
Cooperativa Ceramica d´Imola