Znáte z našeho katalogu

Banner

Dekorativní série keramické dlažby a obkladů

dekorKaždý z nás se odjakživa snaží, vybudovat si co nejlepší místo k žití. Nyní zrovna nemluvím o vašem pracovním prostředí, kde sice také trávíte spoustu času, ale těžko si pod stolem vytrhnete koberec, nahradíte ho dřevěnou podlahou a vymalujete si kancelář na růžovo. V každém případě se doma chceme cítit příjemně a uvolněně. Nikdo se nechce po těžkém dni rozčilovat s tím, že nám z odpadu leze zmutovaná zlatá rybička a partner je v bezvědomí, protože zakopl o srolovaný bůhví čím prolezlý koberec.

Dnešní člověk má velice vysoké nároky jak na podlahy, tak na obklady, které si do bytu dá. To že se musí snadno čistit a udržovat, je samozřejmostí, ale klasickým požadavkem je i veliká odolnost, pokud se jedná o dlažbu k bazénu, tak bezpečnost a tak dále. No, celkově aby se pokud možno podlaha myla sama, obklady se nemohli zamastit, ani když je tři týdny navyčistíme a dlažba u bazénu zajišťovala, že se naše nešikovné dítko nerozbije, když z něj na pět vteřin zpustíme zrak. Dnešní dlažba toto všechno umožňuje, je neuvěřitelně odolná, snadno se čistí, vydrží velice dlouho a navíc máme na výběr hned z několika povrchových úprav, dále neuvěřitelného množství barev a jejich odstínů a samozřejmě velikostí, které nám umožní vytvořit si interiér přesně podle našich požadavků.

Každý výrobce se snaží trefit se přímo do vkusu zákazníka. Lidé mají odjakživa rádi veselou atmosféru, a proto většina z nich již dávno vyrazila na trh s nějakou dekorativní sérií. Rozhodně to není žádná novinka, ale dá se říct, že rok 2013 byl dekorativními sériemi zasypán. Téměř každý výrobce na trhu vydal nějakou kolekci dekorací. 

dekor kids Například série Kids od výrobce Aparici. Když jsem na ni narazila poprvé, úplně mi vyrazila dech. Neuvěřitelná pestrost barev, motivů, dekorací a lišt ohromila to malé dítě ve mně. Překrásné dekory v imitaci dřeva s barevnými číslicemi, znaménky a písmeny, bílé obklady s nejrůznějšími zvířátky, jsem si natolik zamilovala, že jsem se podstatně dlouhou dobu snažila přesvědčit přítele, abychom si je dali do obýváku, naštěstí jsem neuspěla, takže se mi z našeho bytu nepovedlo udělat něco, co by zřejmě přilákalo pozornost policie.

 

Dále série Pop/Art (kterou můžete vidět na prvním obrázku) nabízející obklady v černo-bílých kombinacích. Ať už jde o obklady s nejrůznějšími vzory, nebo o obklady s tvářemi lidí. Tato série nabízí velký výběr nejrůznějších obličejů a to jak ženských, tak mužských.  Nejsem si jistá, jestli je to nejvhodnější dekorace do bytu, přece jenom mít stěnu plnou obličejů by mohlo hodně lidí znervózňovat, ale ve veřejných prostorách zaujme každého na první pohled.

dekor frozen garden

 

Dále například Bissaza Frozen Garden. Naprosto neuvěřitelné zpracování černých nebo bílých obkladů, které jsou s dekorem květin. Tato série je naprosto jedinečná a na pohled prostě úchvatná. Pro ty, kteří touží po moderním vzhledu, je jako dělaná. Barvy ve kterých se vyrábí se snadno kombinují s jakýmkoliv nábytkem a díky svému výraznému vzhledu, již nebudete do interiéru potřebovat žádné doplňky. 

 

 

dekor vintage

Výrobce Apavisa vyrazil na trh se sérií Vintage. Každý z nás již jistě někde viděl podlahu v imitaci dřeva. Apavisa ale zbořila tradiční vzhled této podlahy. Vyrobila totiž sérii, kde je sice dlažba podobná  této imitaci, ale je v několika velice výrazných a netradičních barvách. Můžete si vybrat z červené, zelené, modré nebo šedé a oživit tak svůj interiér. Docílíte velice moderního a veselého vzhledu, zároveň s příjemnou atmosférou.

 

 

dekor maiolica

Casa Dolce Casa se sérií Maiolica zaútočila na všechny náročnější zákazníky. Tyto obklady působí neuvěřitelně noblesně a díky jejich vlastnosti lámání světla, z nich nespustíte zrak. Vyrábí se v bílé, stříbrné, zlaté a černé barvě. Dokonalá kolekce pro lidi, kteří se chtějí obklopit luxusem (i když jen na oko). S těmito obklady, si budete připadat jako v luxusním zámku. Dlažba je sice svým designem neobvyklá, ale zároveň je velice decentní.

 

 

Jednoduše řečeno výrobci keramických dlažeb a obkladů se v loňském roce málem přetrhly, co se dekorů týče. Toto byl jen stručný výpis těch, co nejvíce zaujaly mne. Kdybych zde měla vypsat všechny, zřejmě by to vydalo na knihu. Pokud vás zaujaly některé z těchto nebo se chcete podívat i na další najdete je na stránkách studio koupelen

 
 
 
 
 
 
 
 
Banner

Vyhledej na webu

Partneři KD

Edilgres
Cisa Ceramiche
Savoia Italia
Aparici
Floor Gres