Znáte z našeho katalogu

Banner

Dlažba do kuchyně

dlazba do kuchyně1Už mi dosluhuje podlaha v kuchyni, staré lino, které pamatuje konec minulého tisíciletí. No není se co divit, je tam už téměř třicet let. To už určitě stojí na úvahu, nahradit jej něčím jiným. Tak uvažuji, čím.  Plánujeme rekonstrukci na jaro příštího roku, protože už opravdu dozrála doba, kdy je nutné takovou úpravu zrealizovat.

 

 

frontier006 No a už to bude chtít vylepšit i kuchyni, myslím, že to bude rekonstrukce náročná časově a asi i finančně. Ale co už? Udělat se to musí a zase budeme bydlet útulně v novém a krásném prostředí a já se na to už moc těším. Jen řešíme jakou podlahovou krytinu do kuchyně dát. Lino už tam nechci, i když dneska jsou kvalitou i designem na celkem vysoké úrovni, koberec jsme vyloučili hned v počátku úvah, protože to se mi zdá věc hodně nepraktická do prostředí, kde mi každou chvíli něco vyteče, či upadne.

 

Jako nejlepší řešení se mi jeví keramická dlažba. Sice přemýšlím, jak bude v kuchyni praktická, aby se mi při nějaké té nehodě hned nepoškodila. Ale to určitě ne! V dnešní době jsou dlažby kvalitní, tak doufám, že takovýto problém hned tak hrozit nebude. Moc by se mi líbila keramická dlažba v  imitaci dřeva. Mnoho výrobců se imitaci dřeva věnuje a to takovým, že je opravdu problém někdy rozeznat, zda se jedná o dřevo nebo keramickou dlažbu. Pak se mi moc líbí i imitace břidlice. Viděla jsem nedávno kuchyni, kde dlažba byla právě v imitaci břidlice, kuchyně opravdu neměla chybu, byla moc krásná.

 

110930113830 pavimento interno esterno legno beige

Ale existuje ještě spousta variant, co na podlahu položit, nebude určitě vůbec lehké něco vybrat. Viděla jsem i imitace kamene a to v různých barevných odstínech, někdy i veselejších barev, což by se mi do kuchyně také líbilo. A když už budeme dělat dlažbu do kuchyně, vznikl nápad, stejnou dlažbu položit i do předsíně a případně do obývacího pokoje. Mohli bychom odstranit prahy, které by jinak musely taky projít rekonstrukcí, místo současných by bylo dobré nechat je vyrobit ze dřeva.

 

Uvidíme, jaký bude výsledek našich úvah, jakou dlažbu nakonec vybereme, ale s určitostí už mohu říct, že se moc těším, až náš byt projde rekonstrukcí a my budeme bydlet v novém, krásném prostředí. Vím, že práce, prach a nepořádek, který bude takovouto činnost provázet, nás bude znepokojovat, ale věřím, že výsledek bude za to stát. 

 

 
Banner

Vyhledej na webu

Partneři KD

Panaria Ceramica
Caesar
Mosaico+
Leonardo
Musis