Znáte z našeho katalogu

Banner

Dlažba u bazénu

Xstone1miniTak nám pomalu končí léto! Podzim klepe na dveře, dovolená je povětšině za námi. Možná někteří z nás navštívili moře, užili si letního sluníčka, které nám letos svítilo vydatně, nechali se unášet na mořských vlnách a odpočívali se svou rodinou nebo přáteli. Takové sladké lenošení, vstávání bez budíku, kdy nás ráno probouzí pouze křik racků, či šumění mořských vln, pokud se nám podařilo najít ubytování blízko pláže.

 

Také jsem takovou dovolenou zažila. Palmy, blankytná modř oblohy, šumění již zmiňovaných vln. Z jedné strany hotelu, ve kterém jsme si letního sluníčka a odpočinku užívali, jsme měli moře, z druhé strany bazén, kde jsme mohli smáčet své tělo v kteroukoli denní či noční dobu.  Bazén byl pokryt modrou mozaikou, takže kontrast mezi „modrou vodou“, nádherně bělostným hotelem, kde jsme byli ubytován, i a zelení krásných palem, které byly posazeny přímo u bazénu, jakoby z něho vyrůstaly, byl úžasný. Překrásná podívaná, která lahodila oku.  Dlažba, na které byla rozmístěna lehátka a slunečníky, byla z pískovce, měla protiskluzovou úpravu, takže při výstupu z bazénu jsme neměli pocit, že nám hrozí uklouznutí a předvedení nějakého, a to v lepším případě, akrobatického výkonu.

 

swim-pool Dovolená ale netrvá věčně, uběhla jako voda a cesta domů proběhla v pohodě a klidu. Přijeli jsme odpočatí, načerpali jsme nové síly a začali jsme přemýšlet, jak si takový kousíček letní pohody přinést i k nám domů.  A jelikož tento nápad vznikl už u moře, začala jsem si všímat, jak a čím jsou bazény a jejích okolí obloženy, jaký můžeme dát tomu našemu budoucímu kabát, jak přizpůsobit okolí, aby dojem byl téměř dokonalý.

A protože u svého obydlí máme v zahradě dostatek místa, kam by bylo možno bazén situovat, začali jsme o této možností vcelku vážně uvažovat a plánovat. Letos, protože podzim už pomalu klepe na dveře, už to nebudeme stíhat, ale co tak příští rok? Toto léto bylo vcelku horké, měli bychom možnost osvěžení i doma, pokud se to příští vydaří stejně, v což doufáme.

 

amazonasamb Jak a čím ale bazén obložit?  Můžeme koupit bazén hotový, který jen napustíme vodou a budeme si užívat vodních radovánek, ale to se s našimi představami neshodovalo, přemýšlíme o něčem jiném.  Rádi bychom větší bazén, který si necháme obložit a který se stane se součástí našeho domova, bude k němu prostě patřit. Tak jsme začali pátrat po možnostech a ráda bych se s Vámi o výsledky našeho snažení podělila. Co se nám nejvíce zalíbilo, bylo obložení bazénu mozaikou. To jsme si kromě hledání na internetu „osahali“ přímo v bazénech, kam se občas chodíme koupat.

 

 

Dočetli jsme se o možnostech obkládání mozaikou, o výběru barev i rozměrech jednotlivých dílků.  Výběr je v tomto ohledu značně široký. Velmi nás zaujalo, že mozaika se vyrábí lepená na síti nebo na papíru, většinou ve čtvercovém rozměru kolem 30x30 cm. Není to už ta mravenčí práce, lepit kostečku vedle kostečky. Je s ní tedy celkem jednoduchá práce, dají se obkládat i kulaté „rohy,“ či sloupky. O tom, jak krásně takový obklad vypadá, jsme se přesvědčili v jednom z aquaparků. Takže bazén už jsme vymysleli, budeme volit mozaiku, váháme mezi modrou, modrozelenou, či podobnou kombinací, ale máme ještě dostatek času na rozmyšlenou.

A teď co kolem? Palmy sice na zahradě nemáme, ale v dnešní době už ani tento problém není problémem. Když jsme zašli do zahradního centra, i tady jsme mohli vybírat. Takže pokud budeme chtít mít iluzi téměř dokonalou, ani tady se naší fantazii meze nekladou, jen v našich klimatických podmínkách, musíme palmu ochránit před zimou.

 

Xstone1 A co dlažba v okolí bazénu? Jak zajistit bezpečnost, abychom se neklouzali? Jednoznačně tady hraje prim dlažba protiskluzová. Dověděli jsme se, že existuje několik stupňů protiskluznosti a k bazénu, kde se budou pohybovat i naše malá vnoučátka, čím větší stupeň, tím lépe. No a naše už ne nejmladší „kosti“ by už taky nějaký pád snášely s nelibostí.

 

Zatím pořád přemýšlíme, protože vybrat si z dnešní nabídky je opravdu hodně těžké.  Co všechno se na internetu či v obchodech nabízí? Když jsme začali pátrat, nestačili jsme se divit a prakticky jsme dosud ve stadiu, kdy se rozhodujeme. Velmi nás zaujala imitace dřeva.  Imitace různých přírodních materiálů jsou  v dnešní době tak  dokonalé,  že je téměř nerozeznáte od originálu. Nebo zvolíme kámen? Na jednom z koupališť jsme se s takovou dlažbou z pískovce setkali a moc se nám líbila.  Ale možností je daleko víc, nabízí se nám imitace betonu, ale také velmi zajímavou je dlažba cotto, která se vyrábí taky v několika barevných provedeních a různých designech. Firem, které by nám provedli realizaci je taky bezpočet a dodavatelé obkladů už mají povětšině i své designéry a dokonce zprostředkují i realizace.

 

Takže vypadá to, že za dlouhých zimních večerů přizveme k rozhodování své děti, případně vnoučátka a pevně věřím, že příští prázdninovou sezónu si necháme vytvořit nádherné „letní koupání“ v naší krásně zahradě a budeme využívat vody ve spojení sluníčkem do sytosti nejen my, ale i naši nejbližší.

 
Banner

Vyhledej na webu

Partneři KD

Laminam
Cedir
Giavelli
Cooperativa Ceramica d´Imola
Ceramica Colli di Sassuolo