Znáte z našeho katalogu

Banner

Dlažba v exteriéru

AM STR 005 900x440

Pokud řešíte co si dát na povrch okolo Vašeho domu, na chodníky, terasy, venkovní schodiště či okolí bazénu, lodžie, balkóny, pak určitě výborným řešením je keramická dlažba. Keramická dlažba do exteriérů musí splňovat vysoké kritéria na kvalitu, odolnost, funkčnost a údržbu. Záleží i na tvaru i designu, proto je potřeba více než pečlivě.

 

Materia-Ambra-Naturale-pano V dnešní době je nabídka keramické dlažby do exteriérů opravdu bohatá. Najdeme zde různé typy povrchů, široké spektrum barev a formátů. V poslední době se velké oblibě těší různé imitace, ať už jsou to imitace kamene, pískovce, dřeva či betonu. Je na nich patrné kolísání přírodních odstínů, která napodobuje barevnou variabilitu přírody. Série renovovaných výrobců keramických dlažeb a obkladů obsahují i schodové lišty a sokly, díky nimž lze snad vyřešit venkovní schody a zaoblené přechody. Na stěny exteriérů jsou vhodné keramické obklady, které jsou také velmi odolné a prakticky nezničitelné. Dlažba a obklady v exteriérech vyniká nejen vysokou kvalitou, ale také vysokou odolností vůči povětrnostním vlivům a nepotřebují téměř žádnou údržbu. Kvalitní keramická dlažba do exteriérů musí také zvládat nápor střídání venkovních teplot a působení slunečních paprsků.

 

pangea-01

Keramická dlažba do exteriérů se vyrábí v různé tloušťce, minimální tloušťka je 9 mm. Také musí splňovat všeobecná kritéria a normy. To znamená, že musí být mrazuvzdorná, otěru vzdorná a nejlépe i protiskluzová. Mrazuvzdorná dlažba by měla splňovat potřebné parametry nasákavosti mezi 0,5 a 3%. Potřebné otěruvzdornosti keramických dlažeb určených do exteriérů odpovídá označení PEI minimálně stupeň 4. Vybraný stupeň by měl odpovídat provoznímu zatížení a také z jakého povrchu na ni budou lidé vstupovat. Protiskluzností se musíme zabývat hlavně tehdy, pokud je dlažba určena v místech s nebezpečím uklouznutí. V takovém případě bychom se měli zaměřit na keramické dlažby glazované speciálními protiskluznými glazurami a reliéfy. V místech, kde se budeme pohybovat v botách, je možné použít protiskluznou R9 až R13. Terasy a jiné venkovní prostory potřebují proti skluznost R9 nebo R0. 

 
Banner

Vyhledej na webu

Partneři KD

Savoia Italia
Edilcuoghi
Giavelli
Bisazza
Marazzi