Znáte z našeho katalogu

Banner

Dlažba v interiéru, jak šel čas...

Ar_buildingDlažba, podlahová krytina, kterou všichni známe. Setkáváme se s ní téměř všude. Na nádražích, v halách úřadů, na letištích atd. V obchodní, komerční sféře, ve školách, na úřadech, v čekárnách a ordinacích lékařů, tam všude je keramická dlažba samozřejmostí. A co v našich domovech? Tam se dlažba objevuje také nebo ji do svého soukromí „nepouštíme“?

 

apavisaRovere01 Dovolím si říci, že ještě tak před dvaceti lety tomu určitě tak bylo. V domácnostech jsme se s dlažbou setkávali nanejvýš v koupelnách, kam je jaksi tím nejvhodnějším spolu s obkladem. Ale v obývacích pokojích, či ložnicích byla dlažba, v našich klimatických podmínkách, spíš velkou výjimkou. V dnešní době i zde nastává změna. Dříve byl běžnou podlahovou krytinou v našich obývacích pokojích a ložnicích spíš koberec. Koberec měl a má své výhody, vytváří zde jakési teplé a útulné prostředí. Je teplou podlahovou krytinou, na kterou nemáme problém vstoupit bosou nohou. Má v našich obývacích pokojích svůj smysl a je oblíben. Ale zdá se mi, že jeho oblíbenost v posledních letech čím dál víc klesá. Proč tomu tak je a čím koberec nahrazujeme?

 

Ar_buildingPORTLAND025 Myslím, že nahrazení koberce se datuje již pár let zpátky. Koberec je náročný na údržbu a v dnešní době alergií se v mnoha domácnostech začal stávat nežádoucím i ze zdravotního hlediska. Do módy se začala dostávat plovoucí podlaha a i výrobci „lina“ přišli s trošku jinou krytinou, než jakou jsme znali dříve. Všimněme si, co nám tyto podlahy přinesly nového, v čem jsou lepší a co od nich můžeme očekávat. Výhodou těchto dvou podlahových krytin je, že jsou daleko méně náročné na údržbu a jsou jen o málo teplejší než zmiňovaný koberec.  Ale mají, tak jako všechno má svůj rub a líc, i své nevýhody. Daleko méně „tlumí“ zvuky a jsou i chladnější než koberec. Další nevýhodou je jejich životnost, protože hodně z nás využívá interiérů i jako pracovny nebo koutek, kde tráví volný čas, ke kterému patří i počítač. A u počítače máme povětšině otočnou židli, která na jen trošku méně kvalitní „plovoučce“ zanechá známky celkem dost brzy. U linolea je problémem stěhování či jen jakákoliv manipulace s nábytkem. Na „linu“ máme trhlinku dřív, než se nadějeme.

 

mirage_Heritage006 A i proto v posledních letech stoupá stále více v oblíbenost ještě další podlahová krytina, a to dlažby. Je sice „studenější“, ale tento problém přestává být problémem v době „podlahového topení“. Krása a praktičnost keramické dlažby se nedá srovnat snad s ničím. Výrobci tohoto sortimentu neustále přichází s novými technologiemi, s inovací výroby, takže z jejich výrobních závodů vychází dlažby, které rozhodně stojí za pozornost. Většinu dlažeb je možné použít i jako obklad, takže naší kreativitě se meze nekladou. A pokud se s kobercem přece jen rozloučit úplně nechceme, takový malý kusový koberec dokáže nechat krásné dlažbě jen vyniknout a stane se krásným dekoračním prvkem.

 

appiani_House004 Většina keramických dlažeb je na velmi vysoké technické i estetické úrovni, vyrábí se v mnoha imitacích, které často téměř nerozeznáme od originálu. Tak můžeme vybírat z imitací mramoru, kamene, dřeva a mnoha dalších. Velmi široký je i sortiment barev, rozměrů a povrchů.

Velkou předností je dlouhá životnost keramických dlažeb. Dlažby jsou vyráběny tak, aby nám sloužily ke spokojenosti dlouhá léta.

Pokud se chystáte vyměnit svůj koberec či jinou podlahovou krytinu za dlažbu, určitě si vyberete z velké nabídky možností, které se Vám naskytnou, když navštívíte kamenný obchod s tímto sortimentem, či stránky internetových obchodů prodávající keramické obklady a dlažby, kde je nabídka tak široká, že budete vybírat určitě dlouho a pečlivě, abyste zvolili právě to, co Vám bude každodenně sloužit a zpříjemňovat Váš pobyt v místě, kterému říkáme domov.

 

 

 

 
Banner

Vyhledej na webu

Partneři KD

Todagres S.A.
Cerdomus
Grespania
Ascot
Tagina