Znáte z našeho katalogu

Banner

Dovolená na poslední chvíli

poslednichvile2A ejhle už tu byl téměř podzim. Byl začátek září, které následovalo po „mokrém“ srpnu a neslibovalo moc sluníčka. Únava se dostavovala a byla znát. Nakonec přišla náhoda a vyslala nás na dovolenou, kterou jsme letos už ani moc neplánovali. Přátelé nás nalákali na dovolenou na poslední chvíli last minute, jak se dneska říká, protože čeština se v některých případech začíná vytrácet a vznikají nová, převzatá slova. Na all inclusive, tedy se vším všudy.

 

poslednichvile1 Pro mě byl prvním problémem let letadlem, protože nám za sebou pouze kraťoučký vyhlídkový let před mnoha a mnoha lety, ale zvládla jsem ho bez problémů, doprovázeli nás naši přátelé, kteří cestují hodně často a už tedy ví, do čeho jdou. Už na letišti jsem v odbavovací hale zaznamenala krásnou černou dlažbu, která odpovídala prostředí, ve kterém jsme byli, a vypadala velmi elegantně. Vstup do recepce hotelu, do kterého jsme se dostali až po tříhodinové cestě mikrobusem, byl také na krásnou dlažbu, která svým světlým provedením vytvářela prostředí příjemné, optimistické a byla protiskluzová, protože se na ni vcházelo také mimo jiné od bazénu, který byl součástí hotelu. Malý bazének s hloubkou pouhých 40 cm, který byl spíš brouzdalištěm pro maličké, byl obložen klasickou mozaikou do modra, která vypadala moc hezky. Malé brouzdaliště vedle velkého bazénu působilo roztomile.

 

poslednichvile

Pokoje sice menší, ale dominantou koupelny, která byla obložena klasickým, nicméně vkusným keramickým obkladem, bylo mramorové umývadlo. V pokojích byla položena dlažba světlého provedení, která opticky pokoj zvětšovala. V horkých dnech, které v této destinaci ještě vládly téměř plnou silou, jsme se po dlažbě většinou pohybovali na boso. I když krásné mořské letovisko nás přivítalo bouří, kterou nějak na dovolenou sebou vozíme, nic nemohlo pokazit naši náladu, ani mořské vlny, které byly velké tak, že visela červená vlajka, nedovolující koupání. Když se počasí umoudřilo, užili jsme si i oddechu na pláži až až, čerpali jsme energii ze slunečního svitu, aby nás ve vzpomínkách po návratu z dovolené dokázala těšit dlouhou dobu. Večery strávené u dobrého drinku ve venkovním prostředí, kde si návštěvníci hotelu užívali odpolední siestu či večerní program imitátorů byly velmi příjemné. Zrovna tak, jako návštěva bazaru či krámků, které k životu v přímořském letovisku jistě patří. Zajímavé bylo smlouvání s prodejci, které je jakýmsi národním sportem v této destinaci a pro nás zajímavou zkušeností. A co mě při večerních procházkách také zaujalo a neuniklo mé pozornosti? No přede mozaikový obklad některých domů, kde balkony byly obloženy krásnou mozaikou a pohled na ně byl až úchvatný. Tak i Vám, kteří jste se letos na dovolenou zatím nedostali, bych přála, abyste prožili pár dnů v prostředí, které Vám nabídne tak potřebný odpočinek a dodá Vám energii do dalších dnů. 

 
Banner

Vyhledej na webu

Partneři KD

Mosaico+
Ceramica Vogue
Lea
Levantina by Techlam
Sichenia