Znáte z našeho katalogu

Banner

Dřeva nebo keramika?

obr. 3 -1Dřevěný obklad nebo dlažba se určitě hodí do víkendového domečku nebo vesnického stavení, do stylové chalupy, kterou jsme si pořídili na víkendy, abychom mohli relaxovat a věnovat se svým koníčkům, které ve městě realizovat nemůžeme a možná bychom tak rádi!

 

obr. 2Řadu z nás život přivedl do města, kam jsme odešli za prací, ale naše kořeny jsou jinde. Na vesnici, kde jsme prožili své dětství a mládí, kde jsme se zabývali zcela jinými činnostmi než nyní ve městě. Vím, můžete namítnout, že to není jen prostředím, ale dobou, které nám velí žít jinak než žili naši rodiče či prarodiče nebo i my, pokud nám není zrovna dvacet a od kolébky neznáme jen krásné , ale přece jen „betonové krabice“.  Ale je to přirozené, že věci se mění a životní styl se nemůže rovnat tomu, co jsme znali před padesáti lety. Ale i tak se řada z nás začíná k přírodě vracet, zatouží sednout na zápraží či věnovat se módnímu hitu – grilovačkám za horkých letních večerů. Nevím, či toto je právě to, co je zdravé a odpovídá zdravému životnímu stylu, ale je to pořád setkání s přáteli, se kterými v dnešní uspěchané době si přes týden dokážeme nanejvýš emailovat nebo smskovat.

Takže řada z nás si pořídila víkendovou chaloupku, kterou si pomalu nebo rychle – podle finančních možností – přizpůsobuje svým představám. Dřevěný obklad je sice krásná věc, ale protože i v tomto směru jde život dál – nabízí se nám i tady možnosti, jak si život zjednodušit, a přitom se o krásu tohoto přírodního materiálu neošidit. Na trhu se nám představuje velmi široká škála výrobců, kteří své obklady a dlažby věnují imitacím přírodních materiálů, mezi které bezesporu dřevo patří. Není proto problém obložit koupelnu, kuchyni, položit dlažbu do obývacího pokoje, či na terasu „ve dřevě“, aniž bychom museli počítat s jeho natíráním a konzervováním, přemýšlet zda bylo dřevo dobře vyzrálé a dlažba či obklad se nám nebude, třeba vlivem vlhkosti, kroutit. Imitace dřeva jsou tak dokonalé, že budete mít velký problém rozeznat, že se opravdu jedná o keramiku a ne o „dřevo“.

Ale i v domácím prostředí, kde do obývacího pokoje rádi volíme např. plovoucí podlahu, můžeme s
obr. 1 keramikou v těchto krásných imitacích, počítat. Může nám však připomenout třeba i parkety. Keramika v imitaci dřeva vytvoří velmi příjemné prostředí a nedýchá vždy jen historií. Pokud doplníme takovou podlahu moderními doplňky, dostaneme prostředí „in“, které si nezadá ani s moderními bytovými trendy. Věřím, že pokud se pro „dřevo“, ať už domů nebo do víkendového, sídla rozhodnete a budete je volit v „keramice“, že najdete takového výrobce, který splní Vaše představy a dokáže Vám pomoci vytvořit prostředí, ve kterém se Vám bude relaxovat a nabírat síla „jedna báseň“. 

 
Banner

Vyhledej na webu

Partneři KD

Ergon
Appiani
Mirage Granito Ceramico
Extraforte
Il Mosaico