Znáte z našeho katalogu

Banner

Formáty obkladů a dlažeb stále rostou

Velkoformátovádlazba 1Není tak dávno doba kdy největší velikostí keramických obkladů a dlažeb byl formát 30x30, případně 33,3x33,3x cm. Standardem bývaly spíše velikosti 15x15 cm a 20x20 cm. To dnes už neplatí. Velikosti obkladů a keramických dlažeb se stále zvětšují, a tak není žádnou výjimkou najít produkty větší než 1 m.

 

Velkoformátovádlazba 2 Současná Špičková technologie výroby umožňuje vyrobit produkty nejen ve velkých formátech, ale často také při nízkých tloušťkách při zachování si vysoké kvality. V nabídkách renovovaných výrobců, najdeme formáty 300x100 cm při tloušťce 0,3, 0,6 a 0,9 cm. Tloušťka 3 mm je vhodná především jako obklad, silnější tloušťky použijeme jako dlažbu. Vybírat můžeme různé typy povrchů, od matného, lesklého, metalického, či strukturovaného. Barvy odpovídají současným trendům. Volit můžeme jemné, elegantní odstíny, nebo syté barvy. Také imitace kamene, dřeva, kovu, betonu či kovu mají své zastoupení mezi velkoformátovou keramickou dlažbou a obklady. Efektního výsledku dosáhnete kombinací více velikostí, který působí dekorativním a moderním stylem. Kombinace velkých formátů a mozaiky či dekorů pomůže místnost opticky rozdělit a oživit. Záleží jen na naší fantazii.

 

Kde všude můžeme velkoformátovou dlažbu a obklad použít? I tady možnost uplatnění velmi široká. Krása jednolitých ploch vynikne nejen v bytových interiérech, které opticky zvětší, ale také v komerčních prostorách s vysokou zátěží. Své využití najdou také v exteriérech, jako obklad domů, či jako dlažba dvorů, prostoru okolo bazénů, teras, či chodníků. Trendy současné doby fandí velkoformátovým dlažbám a obkladům i proto, že nám pomohou vytvořit opticky čistý a jednolitý celek. Velké formáty vynikají také tím, že nejsou přerušované častými spárami, takže je velmi snadná údržba a očista.


Velkoformátovádlazba 3

Zabroušené hrany dlažby a obkladů umožňují instalaci s minimálními spárami (2–3 mm), které jsou přesné a rovné. Velké formáty jsou více náročné na vyrovnaný podklad, také na kvalitu použitých penetrací, lepidel a spárovacích hmot. Proto je vhodné přenechat pokládku raději odborníkovi. Vynikající vlastnosti velkoformátových dlažeb a obkladů s tenkou tloušťkou materiálu oceníte zejména při manipulaci. Často s nimi můžete překrýt původní dlažbu, a tak si ušetříte práci i finance a jistě není zanedbatelná i přijatelná pořizovací cena. Pokud vás toto téma zaujalo, spoustu velkoformátových obkladů a dlažeb naleznete i na stránkách studiokoupelen.cz.

 
 
 
 
 
Banner

Vyhledej na webu

Partneři KD

Ceramica Vogue
Refin
Trend
Etruria
Keope ceramiche