Znáte z našeho katalogu

Banner

Horké léto

DURABLE - INDURABLEKonečně je to tady, začalo léto, teploty se šplhají ke třiceti stupňům a nastává doba dovolených. Spousta lidí se chystá k moři nebo někam za delším odpočinkem, no u nás to letos na dovolenou u moře moc nevypadá, nějak to časově nevychází, protože k podzimu očekáváme návštěvu ze zahraničí, které bychom rádi věnovali svůj čas. Takže dovolenou si musíme nechat v zásobě. Proto plánujeme dovolenkové dny až na podzim, to pak bude dovolená jiná než u vody v létě, v našem kraji dovolená plná krojů a hodových zábav, ale určitě zbude čas i na krásy naší země.

 

atlas-concorde-dolmen-interier-01 Jak si ale udělat čas na odpočinek teď, kdy velká horka vedou k únavě, a my musíme chodit do práce? Ale při troše snažení i to jde. Jsou přece dlouhé letní večery, kdy sluníčko chodí spát pozdě, takže dny, které máme k dispozici, jsou poměrně dlouhé. A z práce nemusíme chodit zase až tak pozdě. Tak jsme se rozhodli odpočívat a relaxovat i ve všechny dny a o víkendech a případně nadstavit občas víkend prodloužený.

 

Bydlíme ve městě, kde máme k dispozici koupaliště, dokonce aquapark, takže když už sluníčko zapadne za obzor a nezahřívá nás zase až tolik svými paprsky, můžeme pokračovat v relaxaci ve vnitřních bazénech, kde jsou k dispozici vířivky i tobogany a různé další atrakce. A protože se snažím všímat si krásy kolem sebe, všimla jsem si taky velmi krásných obkladů, mozaik, kterými jsou bazény obloženy. Opravdu velmi vkusně a hlavně prakticky je volena i dlažba kolem bazénů, jak vnitřních tak venkovních, protože je na pohled moc hezká a hlavně je praktická, protiskluzová, aby nedocházelo ke zbytečným  úrazům, když na ni stoupáme bosou nohou. Když přijdeme na koupaliště brzo odpoledne nebo o víkendu už ráno a je opravdu horký letní den, je zde spousta dětí, které tráví prázdniny nejen ve vodě, ale baví se různými sporty, které areál nabízí.

 

tau-gosol-cuero

Jeden z víkendů můžeme zavítat do blízkého malebného městečka, kde je spousta památek. Tam mě zaujal prostor náměstí, který tvoří dlažba, skládaná do různých obrazců. A když se na ni podíváme trošku shora, třeba z radniční věže, je to opravdu nádhera. Pak máme nedaleko krásné lázeňské město, kde na jeho kolonádě, procházkou osvěženou několika druhy léčivé vody, protože procházková trasa tu vede od pramenu k prameni, můžeme strávit třeba celé odpoledne. A když bude před kolonádou koncert, jako že bývá v sezoně téměř každou neděli, bude náš krásný výlet korunován i velmi zajímavým kulturním zážitkem. Podvečer můžeme zavítat do krásné kavárničky či restaurace, která nám nabídne v krásném prostředí, kde obklad a dlažba se pyšní mramorovým designem, lehkou letní večeři. Když toto menu, završíme třeba ledovou kávou či sklenkou lahodného moku, náš nedělní program nebude mít chybu. A pokud chceme víc soukromí, dáme si skleničku třeba na terase, která je v krásném malebném prostředí, vydlážděná dlažbou cotto, která dovršuje romantiku krásného letního večera. Tak nebudeme ošizeni o relax, jen si ho budeme dávkovat po kapkách.

 

 
Banner

Vyhledej na webu

Partneři KD

Edilgres
Coem
Sichenia
Lea
REX