Znáte z našeho katalogu

Banner

I v keramice vede imitace kovu. Líbí se Vám, nebo Vás odpuzuje?

I v keramice vede imitace kovu3Kov, jako takový, se řadí ke stavebním prvkům, ale díky své struktuře a charakteristickému designu se stává výrazným dekorativním prvkem v interiéru. Zvláštní místo mají imitace rezavých kovů, které se používají zejména jako obklad. Různorodé zabarvení, rezavá plochy a příměsi nejrůznějších kovů dají vyniknout zajímavým odstínům, jež se objevují i na plochách dveří a nábytku.

 

I v keramice vede imitace kovu1 Zvláštností kovového designu jsou především jeho odstíny, kdy nejčastěji najdeme odstíny rezavé, měděné, stříbrné či zlatavé s typickými odlesky. Pak už záleží na intenzitě světla, kdy se na povrchu kovových keramických obkladů rozehraje intenzivní hra světla a stínu. Přesto, i těm, kteří jsou spíše střízlivější a imitace kovu je pro ně příliš výrazná a netypická, nabízíme řešení. V podstatě stačí použít nějaký teplý odstín třeba ladící do červena a použít jej jen na určitou část. Takový dekor se Vám postará o neobyčejně působivá vzhled a navíc je snadno kombinovatelný s neutrálními odstíny, jako je bílá, šedá, či béžová barva. Co se týká designu kovu, i zde platí jedno pravidlo. Protože kovový design je sám o sobě dost výrazný, nekombinujete jej s jiným stylem či strukturou povrchů. I tak se imitace kovu hodí téměř všude, najdeme jej ve stylových i moderních interiérech i exteriérech. Také kombinace s betonem, kamenem, či dřevem zajistí moderní a elegantní vzhled. 

 

I v keramice vede imitace kovu2

Imitace kovu už není jen součástí výstřednosti a modernosti. Nemusíte mít pocit, že jste někde ve sklepě, a přesto si imitací kovu v obkladu a dlažbě můžete příjemně oživit svůj interiér. V některých sériích najdeme zajímavé dekory, které nabízejí kovový podklad, která je oživen květinami či jemnými prvky geometrie. Právě dekory se postarají o působivý vzhled a kontrast malby a kresby vyvolává nadčasový a neobyčejně působivý pocit. Také mozaiky, které mají kovový design a moderní prostorový efekt dodají prostorům atraktivní a moderní vzhled. Jak se líbí imitace kovu v keramické dlažbě a obkladech Vám? Pořídili byste si ji do svého bytu? 

 
Banner

Vyhledej na webu

Partneři KD

Villeroy & Boch
Tagina
Edilcuoghi
Leonardo
Monocibec