Znáte z našeho katalogu

Banner

Imitace dřeva trochu jinak!

q 31242 01Hodláme se s koncem léta, když už sluníčko nemá takovou sílu, aby nás zahřálo natolik, že můžeme vyrazit za koupáním, odpočatí po krásné dovolené tam u té velké louže, pustit do nějaké práce doma, abychom zvelebili své bydlení, které už po nějaké úpravě úpěnlivě volá. A protože ještě nemáme důchodový věk, ale jsme spolu už nějakou tu řádku let, tak letos vypadá, že přijde na řadu obývací pokoj, kde podlaha už volá po novém kabátě. A máme moc rádi přírodu, tak bychom na podlahu rádi zvolili dřevo, na tom už jsme se shodli. ALE! Dřevěná podlaha je hodně náročná na údržbu, a protože rodinka se pomalu začíná rozrůstat i o mladší – vlastně malé členy, bude podlaha vyžadovat údržbu asi hodně často. Když jsme toto všechno vzali v úvahu, nakonec padla volba na keramickou dlažbu. Ale protože nechceme být o krásu dřeva ošizeni, po vzájemné dohodě jsme přišli k závěru, že dlažba bude mít podobu dřeva – bude jeho imitací.

 

File20 Začali jsme proto s pátráním, co nám trh může v této oblasti nabídnout, a světe div se, našli jsme tolik možností, že nám z toho jde hlava kolem. Většina výrobců, kteří se imitací tohoto krásného materiálu zabývají, vyrábí keramickou dlažbu ve formátu desek, což je super. Vypadá to moc hezky a takovou dlažbu bude od opravdového dřeva opravdu možné rozeznat jen těžko. Narazili jsme však i na výrobce, který dlažbu v imitaci dřeva pojal „z vesela“ a nabízí ji v různých barvách, mezi které patří i modrá, červená či zelená. Opravdu zajímavé barevné složení, ale proč vlastně ne.? My si asi takovou dlažbu do obývacího pokoje nedáme, ale mladí třeba mohou volit něco podobného do dětského pokoje. Dneska není problém se zabudováním podlahového topení, takže nehrozí, že dlažba bude studená, a dětem by se barevné podlaha, případně stěny určitě líbily.

 

File22

Dalším nápadem, který nám taky padl do oka, je keramická dlažba, kde imitace dřeva vypadá jako kazety, ze kterých je možné vytvořit třeba obrazec, nahrazující svou krásou koberec, třeba pod jídelním stolem, který bude středem celé místnosti. I na takovou dlažbu jsme v mnoha provedeních narazili, A že vypadá nádherně, to si pište! No vidím, že než se rozhodneme, jakou dlažbu nakoupit, asi bude muset zasednout rodinná rada, protože taková podlaha vydrží určitě mnoho a mnoho let a je třeba ji vybrat s rozmyslem a láskou, aby nám dlouho dobře sloužila a přinášela radost. Tak nám držte palce, ať se rozhodneme správně a ať se dokážeme domluvit a zvolit to, co se bude líbit nám všem, protože jsme rodina početnější. Ale věřím, že určitě domluva bude možná a už se na novou podlahu moc těším.

 
Banner

Vyhledej na webu

Partneři KD

Monocibec
Floor Gres
Francesco De Maio
Pastorelli
Bisazza