Znáte z našeho katalogu

Banner

Imitace kovu

Obr. 3ImitacekovuSlyšeli jste už, že se vyrábí keramická dlažba v imitaci kovu? Mně se to zdá neskutečné, jak asi taková dlažba musí vypadat, to budeme chodit po kovové podlaze? Nevěřila jsem, ale přesvědčila jsem se, na návštěvě u známých, že něco takové opravdu existuje a vypadá to někdy i hodně dobře. Trošku jsem proto pátrala a našla jsem nějaké informace a obrázky a myslím, že se s tím, na co jsem přišla, mohu podělit i s Vámi, protože imitace kovu v keramické dlažbě je prostě kapitola sama o sobě.

 

Obr.2Imitacekovu Je to imitace moderní, obklady a dlažby v imitaci kovu nejsou na trhu dlouho, ale opravdu stojí za to, se na ně podívat. Mnoho výrobců se již takovou imitací zabývá tak se zkusme podívat, co vypadá hodně dobře a co opravdu není pro každého, ale některým z nás to prostě může vyhovovat a myslím, že to splní jejich představy, co od imitace kovu jen mohou požadovat. Tak například série Metal od keramičky Apavisa, je střízlivým pojetím tohoto materiálu, který vytvoří prostředí moderní a přitom velmi elegantní. Myslím, že obklady a dlažby můžeme směle použít jak v koupelně, vhodné jsou i do moderního obýváku, ale ozdobí také prostředí např. moderní restaurace nebo kavárny.

 

Obr. 1Imitacekovu

Keramická dlažba ze série Marca Corona Alchimie je velmi zajímavou sérií, kde je spojeno kouzlo cementu a kovu v takovém trochu „opotřebovaném „stylu. Přesto výsledný efekt tohoto spojení vytvoří prostředí výjimečné a vzhled velmi elegantní. Spojení těchto dvou materiálů nás určitě mile překvapí. Kolekce je vyráběna v přirozených barvách a ve formátech, které dovolují velké množství kombinací. A pro Ty, co chtějí něco neobvyklého je tu například série obkladů a dlažeb keramičky Mirage, která mě neoslovila. Ale může se stát, že někomu bude právě tím, co hledá, co od obkladů a dlažeb v této imitaci očekává, proto se o ní také zmíním. Kov zde vypadá jako lakovaný či oxidovaný, možná tento zkorodovaný povrch stanovuje nové estetické trendy.  Vybírat můžete až ze čtyř barevných odstínů, zdobit je možné mozaikou a dalšími dekory. Tato kolekce přináší opravdu nové, neobvyklé pojetí keramického materiálu a líbit se bude těm, kteří opravu hledají zvláštnost a originalitu. Myslíte, že mezi ně patříte? Ať už je to tak nebo tak, myslím, že i imitace kovu je keramickým materiálem, který stojí za zhlédnutí. Třeba máte rádi modernost a stane se právě toto Vaší srdeční záležitostí. 

 
Banner

Vyhledej na webu

Partneři KD

Armonie by Arte Casa
Antiche Fornaci D'Agostino
Naxos
Aparici
Mosaico+