Znáte z našeho katalogu

Banner

Jak jsme si v panelovém bytě pořídili koupelnu snů

0102miniPo rodičích jsme zdědili třípokojový byt v paneláku s umakartovým jádrem. Padala různá rozhodnutí co s ním, ale protože máme dospělou dceru, která sice ještě studuje, tak rozhodování nebylo až tak složité. Náš původní byt v panelové zástavbě jsme jí, a jejímu příteli, přenechali a sami jsme se rozhodli pro menší byt v klidné čtvrti.

 

0101 To víte, byt po starších lidech potřeboval trochu zkultivovat, a tak jako první investici a změnu jsme naplánovali rekonstrukci koupelny. Koupelna byla už za ta léta značné opotřebovaná, a tak jsme museli začít úplně od začátku. Byt je situovaný tak, že vedle koupelny je kuchyně a maličká jídelna, záchod byl hned vedle koupelny, oddělaný dveřmi. V prvé řadě jsme potřebovali naše vize a možnosti dát nějak dohromady, proto se nám osvědčila návštěva koupelnového studia, kde nám hodně pomohli tamější odborníci s profesionálními radami. Manželka měla představu, jednoduché, minimalistické koupelny, bez nějakých ozdob a doplňků. Všechno prokonzultovala, nechal se inspirovat již realizovanými koupelnami, a nakonec byla výsledná vize na papíře.

 

0103 A mohli jsme začít. Nebudu se snad ani nějak obšírně rozepisovat, co nás to stálo úsilí a nervů. Za pomocí najaté firmy se jádro zbouralo, položily se nové trubky na vodu a nainstalovala se elektřina. Nově postavené koupelna se propojila se záchodem, čímž se celý prostor zvětšil. Na podlahu jsme položili keramickou dlažbu v imitaci dřeva, pod kterou je zavedeno podlahové topení. Celý interiér koupelny je laděný do bílé barvy, která je doplněna tmavě hnědými obklady a dlažbou v imitaci dřeva. Světla jsme zvolily zabudované na více místech na stropě.

 

 

 

0104 Protože jsme chtěli koupelnu prostornou a přece jen už jsme generace středního věku, museli jsme myslet i na budoucnost. Zavrhli jsme vanu a do rohu koupelny si nechali zabudovat sprchový kout se skleněnou zástěnou. Hned vedle něj je záchod s bidetem, a nad ním si manželka vymyslela malý výklenek, který je obložený keramickými obklady v imitaci dřeva, stejně jako podlaha a na který jediný je zdobený žlutými svíčkami. A hned vedle bidetu v rohu jsme postavili pračku se sušičkou. Na protější straně je velké neorámované zrcadlo se zářivkou, které prostor opticky rozšíří a sjednotí.  Pod ním jednoduché keramické umývadlo s úložným prostorem. Jako dekorace slouží dřevěná váza s žlutou imitací květiny. V rohu nalevo od dveří, je dřevěný věšák. Jako celek, působí koupelna vzdušně, světle a elegantně. Kombinace keramické dlažby a obkladů v imitaci dřeva a jednoduché bílé stěny je naprosto úchvatná, Stejně tak “roztříštěné“ bodové osvětlení na stropě, podtrhuje vzdušnost a pocit čistoty.

 

0102 Musím říct, že v nové koupelně se cítíme naprosto skvěle a vždycky mám pocit, že v ní zanechám veškerou tíhu světa. Cítím se v ní s manželkou velmi dobře a stejně dobrý pocit mají i přátelé, kteří k nám zajdou.
 
Banner

Vyhledej na webu

Partneři KD

Musis
Aquileia
Ceramica Vogue
Ariostea
Antiche Fornaci D'Agostino