Znáte z našeho katalogu

Banner

Jak může vypadat keramická dlažba a obklady?

Rovere5Dřevo, kámen, mramor, břidlice, pískovec či vápenec to všechno jsou materiály, které si každý z nás jistě dovede představit. Dnešní moderní technologie však dokáží tyto přírodní suroviny skvěle napodobit, takže máme často pocit, že se opravdu díváme na dřevo či kámen, ale není tomu vždy tak.

 

 

frontier001 Podíváme se na keramickou dlažbu. S keramickou dlažbou či obkladem se setkáváme téměř na každém kroku. Keramický obklad není dnes již samozřejmostí jen v koupelnách, jak tomu bylo dříve, čím dál častěji se nám dostává do jiných interiérů našich domovů, setkáváme se s ním téměř na každém kroku. Jak v komerčních prostorách, kancelářích, restauracích, různých sálech či při procházce městem, kde často chodíme po krásné dlažbě a nové, moderní budovy, jsou často obloženy právě keramickým obkladem.  

Co nám vůbec takový obklad přináší? Možná si i Vy kladete takové otázky. Já osobně si myslím, že keramika nám zaručí všechny vlastnosti materiálu přírodního a dá nám ještě něco navíc. Daleko snazší údržbu a dlouhou životnost. A zpracování – to je na takové úrovni, že pokud se budeme jen trošku o dlažbu či obklad starat, a údržba opravdu velice náročná není, poslouží nám daleko déle, než původní přírodní materiál. Nehledě na to, že si můžeme dopřát například krásu dřeva i v místech, do kterých by tento materiál velmi vhodný nebyl.

Jak tedy může keramická dlažba vypadat? Pokud máme rádi dřevo, můžeme volit dlažbu či obklad v této imitaci. Máme k dispozici mnoho barev, či formátů, velmi zajímavou se mi jeví např. imitace dřevěné podlahy ve světlém, či dokonce bílém provedení.  Originálně působí dlažba, která je imitací dřeva, které je poznamenáno zubem času, což je velmi zajímavý a vcelku zvláštní design.

 

vertigo001

Krásu kamene, můžeme obdivovat v mnoha sériích, je to snad jedna z nejrozšířenějších imitací, zpracování je velmi různorodé, mnoho designových provedení, formátů, barev. Zajímavé jsou imitace konkrétních kamenů, např. kamene z Burgundska ve Francii.

Pozornost jistě upoutají série, které imitují břidlici, s jejím charakteristickým povrchem a zbarvením. Dlažby jsou velmi kvalitní, vykreslují břidlici se všemi nesrovnalostmi tohoto kamene. Jsou většinou vhodné jak do interiérů, tak se stanou ozdobou i ve venkovních prostorách, kde najdou své uplatnění. Stejně jako u mnoha dalších imitací i v tomto případě mohou dlažbu či obklad z břidlice zdobit mozaikové prvky, které se zde pyšní též krásným designovým zpracováním. Vytvoří velmi zajímavé, originální prostředí, které nás překvapí svou krásou a výjimečností.

Dále, pokud jsme laděni spíše romanticky, můžeme do koupelen, obývacích pokojů či ložnic volit dlažbu či obklad v imitaci mramoru, kde je taky velmi velký výběr a v místnostech, kde tuto dlažbu použijeme a doplníme ji odpovídajícím stylovým nábytkem, se můžeme cítit jako na zámku.

Ve výčtu materiálů, které dokáže keramická dlažba napodobit, bychom mohli pokračovat ještě dlouho. Z nejnovějších by stála za zmínku jistě imitace kovu či cementu. Myslím, že nabídka v oblasti keramických dlažeb a obkladů je tak široká, že si jistě dokáže vybrat každý z nás to, co bude vyhovovat právě jemu. 

 
Banner

Vyhledej na webu

Partneři KD

Sant'Agostino
Marca Corona
Impronta Ceramiche
Coem
Cir