Znáte z našeho katalogu

Banner

Jak můžete koupelně dát nový vzhled bez zbytečného bourání

koupelny_novy_vzhled3miniPřemýšlíte nad tím, jak si doma vytvořit krásnou a originální koupelnu, a přitom za ni neutratit majlant?  Nechcete žádné bourání a kompletní rekonstrukci?  Myslíte, že to jinak nejde? Ale ano, jde, jen vědět, jak na to.  Taky je dobré si prohlédnout stránky studií koupelen, kde můžete shlédnout různé realizace, které vás mohou inspirovat.

 

koupelny_novy_vzhled1 Začít můžete třeba tím, že změníte koupelnový nábytek. Už dávno je pryč doba, kdy koupelnám vévodily plastové skříňky, které byly totožně téměř ve všech koupelnách. Dnes je na trhu neobyčejně velký výběr kvalitních, ale i cenově dostupných trendových kousků.  Záleží jenom na tom, jak velkou máte koupelnu a jaký styl upřednostňujete. I milovníci klasického stylu mohou svou koupelnu oživit barevnými a nadčasovými kousky. Pokud si chcete usnadnit hledání, poohlédněte se nábytkových a koupelnových sériích, které můžete sladit s dalším zařízením koupelny.  Jednou z variant je použit také klasický nábytek určený třeba původně do obýváku, ale je třeba si ohlídat, aby byl opatřen speciální ochrannou vrstvou, která nábytek chrání před následky vlhkosti.

Velké změny v koupelně mohou udělat také zrcadla, které mají téměř kouzelné vlastnosti. S jejich pomocí můžete celý prostor opticky zvětšit, a vhodným osvětlením koupelnu rozsvítit a projasnit. V malých koupelnách jsou oblíbené malé zrcadla s koupelnovým nábytkem, kdy získáte nejen zrcadlo, ale také další úložný prostor a osvětlení.  Někdy ale stačí pořídit stávajícímu zrcadlu nový, originální rám. V prodejnách se zrcadly vám provést rovnou i zasazení a zarámování. Ale platí, že malá koupelna ale snese více než jedno zrcadlo.  Pokud obložíme nebo polepíme jednu stěnu nebo její část až ke stropu zrcadlem, prostor se rozšíří více, než často čekáme.

koupelny_novy_vzhled2 Další variantou může být to, že svou koupelnu změníme pomocí nových a výraznějších doplňků. Stačí malý detail a můžete změnit design celé koupelny.  Kolikrát stačí sjednotit styl úchytek, věšáků spolu s nábytkem. Doplňky mohou být v dřevěném či v barevném, plastovém provedení, k nimž můžeme použit různé kapsáře z proutí, ratanu, nebo z barevných, plastových kousků. Současný moderní styl upřednostňuje nerezové provedení, které lze skvěle doplnit drátěným programem.

 

Pokud vás nudí barva a vzhled vašich keramických obkladů, či dlažby výbornou variantou jsou samolepky a dekorace, které dokážou i z té nejnudnější koupelny vykouzlit netradiční a originální vzhled. Do koupelen jsou vhodné zejména vinylové tapety s vrchní vrstvou plastové hmoty, které se snadno udržují a jsou odolné vůči otěru. Vyznačují se vysokou přilnavostí a dokážou zakrýt případné nerovnosti stěn a obkladů. Také je v případě, že se vám dekorace  časem omrzí, můžete snadno vyměnit za jiné, aniž by jste byli nuceni předělávat celou koupelnu.  I tady se fantazii meze nekladou. Můžeme vybírat mezi dekoracemi květin, geometrických vzorů, nebo abstraktních prvků.

Také změna osvětlení může změnit celkovou atmosféru koupelny. Správné osvětlení koupelnu opticky zvětší a propůjčí jí příjemnou atmosféru. Rozhodně zapomeňte na to, že jako správné lze označit jedno světlo uprostřed stropu! Naopak! Barevná a dekorativní lampičky se stínidly dodají koupelná patřičnou náladu a případnou romantiku.

koupelny_novy_vzhled3 Co se týká podlahy koupelen, i tady můžete klasickou dlažbu oživit.  V současné době jsou populární různé druhy imitací, jako je dřevo, kámen apod., a pokud chcete skutečně koupelnu jen oživit, stačí pořídit kulatý běhoun, nebo kusový koberec. Vhodné jsou také předložky z gumového omyvatelného materiálu, které se dají koupit v různých barvách, či potiscích. Populární se staly dřevěné předložky, které se dávají obvykle před vanu, či sprchový kout.

 

 

Už víte, jak můžete změnit vaši koupelnu bez velkých zásahů? Doufáme, jste se nechali inspirovat našimi radami a vytvoříte si doma místo, kde se vám bude skvěle relaxovat a kde se budete cítit příjemně.
 
Banner

Vyhledej na webu

Partneři KD

Casamood
Extraforte
Il Mosaico
Ariostea
Cerdomus