Znáte z našeho katalogu

Banner

Jak oživit stěny? Zkuste si je obložit!

jak ozivit steny 1Už je dávno pryč doby, kdy jsme se s obklady mohli setkat pouze v koupelnách, které se od sebe moc nelišily. Dnešní doba dává přednost obkladům na stěnách celého interiéru. Obklady obecně zlepšují kvalitu bydlení, působí jako izolace, takže brání úniku tepla. Také je oceníte zejména v panelových bytech, protože dokážou snížit i hlučnost. Důvodem tedy není jen snadná údržba stěn, ale také široká nabídka, kdy si můžeme vybírat ze škály barev, provedení, imitací přírodních produktů. Čím dál více najdeme v nabídkách uznávaných výrobců keramických dlažeb a obkladů také neobvyklé produkty, které působí jako umělecké dílo, nebo jsou na nich znázorněny fotografické obrázky, měst, krajiny či portréty.

 

jak ozivit steny 2 I když současné moderní trendy preferují minimalistický styl, který často podtrhují imitace přírodního kamene, mramoru a betonu, najde se mnoho z nás, kteří mají snahu si domov zútulnit a tak dávají přednost obkladům s 3D efektem, nebo různým geometrickým skladbám. Obzvlášť efektní jsou obklady, kde se střídá lesk a mat, které můžou mít, ale nemusí, plastický povrch. Výhodou sérií je i to, že v nich najdeme keramické dlažby a obklady v jednotném stylu, takže nemusím přemýšlet třeba nad tím, jak skloubit vzhled podlahy a stěn. Taková imitace přírodního dřeva na podlaze, kdy na stěny použijete obklad, nebo mozaiku v téže barvě vytvoří vřelý a přitom jednoduchý a sladěný interiér. Stejnou službu, jen poněkud více „chladnější vzhled“ nabídnou obklady v imitaci mramoru, kamene či betonu.

 

jak ozivit steny 3

Současné keramické obklady se vyrábějí už i ve velkých formátech až 100x150 cm, takže výsledkem je nejen snadná údržba, protože vznikne jen minimum spár, takže prach a nečistota se nemá kde držet, ale i celkový dojem interiéru nabude na vzdušnost a jednolitosti. Možná jste přemýšleli, že jednodušší je nechat stěnu třeba jen omítnutou cementem, či ji vybouchat do cihel, a že to vyjde levněji. V tom máte asi pravdu, efekt to mít bude. Ale výhody keramických obkladů vám nezaručí.   

 
Banner

Vyhledej na webu

Partneři KD

Impronta Ceramiche
Ston
Graniti Fiandre
Cotto d'Este
Cerdomus