Znáte z našeho katalogu

Banner

Jaké obklady a dlažbu do kuchyně?

dlazba1Možná stojíte před rozhodnutím, jakou položit podlahu a do čeho obléci stěny ve Vašem novém domečku, možná Váš byt přišel do stavu, že už přímo volá po rekonstrukci, protože slouží již dlouhá léta k Vaší spokojenosti a potřebuje nějakou tu vzpruhu, moderní oblečení, aby se Vám zase líbil a dokázal splnit všechny Vaše požadavky.  

 

dlazba2 Ať už je tomu tak nebo tak, zkusíme se podívat, jaké možnosti máme a začněme třeba v kuchyni. Kuchyně, v převážné většině případů, je místem, kde někteří členové rodiny hlavně manželky či posléze maminky tráví vcelku hodně času. Je tedy dobré, aby byla kuchyně místem takovým, ve kterém se budeme dobře cítit, kde budeme s radostí připravovat jídlo pro naši více či méně početnou rodinku.

 

 

Stěny kuchyně volíme převážně bílé či barevné, ale prostor za kuchyňskou linkou, bývá zpravidla obložený keramickým obkladem. Tento prostor je znečišťován „mastnou špínou“, která se musí často a celkem pracně odstraňovat. Obklad musíme samozřejmě sladit s podlahou a stylem v jakém máme kuchyňskou linku a ostatní kuchyňský nábytek – stůl a židle, pokud je součástí kuchyně jídelní kout.  

 

Máme mnoho možností, keramický obklad je pevný, odolný, nehořlavý, vcelku dobře čistitelný. Jen se musíme rozhodnout, či volíme krásnou mozaiku, která bude ozdobou naší kuchyně, ale díky velkému množství spár bude její údržba náročnější, či obklady většího rozměru, které nebudou mít tolik spár a budou tudíž snadněji udržovatelné.  Vodítkem k takovémuto rozhodnutí nám bude skutečnost, jak často se v kuchyni u sporáku vyskytujeme. Zda je to místo, kde maminka tráví převážnou část svého „volného“ času, či už frekvence v bytě není taková, a kuchyně slouží více méně k víkendovému vaření pro dva. Nabídka obkladů či mozaik je velmi široká, co se týká provedení, formátů či barev, takže určitě budeme mít z čeho vybírat.

dlazba3 A co na podlahu?  Nabízí se nám několik typů podlahových krytin.  Koberec, který byl kdysi módou, ustoupil novým a praktičtějším podlahovým krytinám, jako je korek,  PVC podlaha, keramická dlažba či plovoucí podlaha. Ta je sice krásným, líbivým materiálem, do kuchyně ji volíme především v případě, že máme spojenu jídelnu s kuchyní a chceme mít podlahu stejnou. Tady by bylo nutné volit vysoce kvalitní materiál, vystříhat se levným variantám, protože z hlediska životnosti bychom dlouho spokojeni nebyli.

 

Ale i krásu dřevěné podlahy si můžeme dopřát, pokud zvolíme dlažbu keramickou v dokonalé imitaci dřeva.  Touto variantou můžeme klidně obložit i obývací pokoj, protože keramická dlažba se stále častěji dostává i do obývacích pokojů či ložnic. V případě imitace dřeva se budeme radovat z krásy tohoto materiálu, ale také ze všech výhod dlažby keramické, především z její dlouhé životnosti a snadnější údržby.  Podlaha v kuchyni musí splňovat určité požadavky. Musí být voděodolná, nenasákavá, pevná, musí být hygienická, musí se snadno udržovat, protože úklid podlahy v tomto prostoru převážně mokrou cestou je poměrně frekventovaná činnost.  Musíme počítat také s tím, že často něco rozsypeme, vylejeme, ať už je to voda nebo mastnota, ale také s tím, že nám občas může něco spadnout. Podlaha musí být proto taky odolná proti pádu sem tam nějaké té kuchyňské potřeby. Toto splňují téměř všechny výše vyjmenované podlahové krytiny.

Zkusme se tedy podívat na keramickou dlažbu. Mnoho výrobců se zaměřuje v některé ze svých sérií i na dlažby, které snesou větší zátěž provozu, jsou otěruvzdorné, pevné a protiskluzové, což je v kuchyni a

koupelně také hodně důležité, protože v kuchyni vzniká hodně úrazů, a to nejen že se řízneme či popálíme, ale také uklouznutím na mokré podlaze. Další výhodou je, že keramika je vodivá a tím se nám nabízí zabudování topení přímo do podlahy.

 

dlazba4 U keramické dlažby máme mnoho možností výběru, ať už se týká barev, formátů či povrchových úprav.Máme k dispozici imitace, a to velmi zdařilé, různých materiálů, ať už je to zmiňované dřevo, kámen, břidlice z novějších materiálů kov či beton.  Tak můžeme našich kuchyni upravit ve stylu kuchyní našich babiček nebo právě naopak, může vypadat velmi moderně až nadčasově. Pokud si nejste jistí tím, co by se vám z obrovské nabídky nejvíce líbilo a nebo jen hledáte inspieraci, spoustu zajímavých nápadů a obrázků nalenete ne stránkách studia koupelen.

 
 
 
 
Banner

Vyhledej na webu

Partneři KD

Giavelli
Apavisa
Antiche Fornaci D'Agostino
Mosaico+
Ceramiche del Conca