Znáte z našeho katalogu

Banner

Když se řekne "dětská koupelna"...

uvodobrCo si představíte, když se řekne „dětská koupelna“? Pokud své ratolesti máme už v předškolním věku, vidíme ve školkách koupelny, které jsou takříkajíc šité dětem na míru. Umyvadla ve výšce, kde nemusí stoupat na špičky, zrovna tak zrcadlo, ve kterém se vidí a nemusí své malé tělíčko natahovat k oblakům.

 

detskakoupelna Vím, dobře se řekne, něco takového zařídit dětem i doma. Pokud si teprve bydlení plánujeme a na příchod potomka čekáme, můžeme zkusit  s takovouto koupelničkou počítat již při návrhu našeho bydlení. Myslím, že nemusíme zřizovat pro tyto účely zrovna zvláštní místnost, ale koupelnu pro malého tvorečka můžeme zakomponovat do té naší „dospělácké“, kterou bude s námi sdílet a my ho budeme mít takříkajíc na očích.

Pokud již byt máme zařízený, můžeme se pokusit najít kousíček prostoru, kam dětské umyvadélko umístíme, při troše přemýšlení, měření  a  námahy, která bude odměněna pocitem, že děláme dobrou věc pro naše ratolesti, se určitě podaří nějaké řešení. Vím dobře, že u koupelen v panelácích to asi bude problém, ale za pokus to určitě stojí, vždyť to nebude na chvílí, ale přece jen bude trvat pár let, než nám děti odrostou z dětských střevíčků.

Co takové  dítě v koupelně vlastně potřebuje a proč?  Ale začněme od začátku. Když se nám dítě narodí, je dobré mít v koupelně pultík, na kterém budeme naše malé „zlatíčko“ přebalovat a připravovat ke koupání. K tomu je možné využít v dnešní době škálu přebalovacích pultů, které nám trh nabízí a ze kterých si  určitě vybereme. Pokud je koupelna malá, může nám dobře posloužit pračka s předním  plněním, jejíž horní plochu můžeme použít pro pultík jako podklad. Na vanu položíme podložku, na kterou dáváme vaničku, abychom si šetřili svá záda a nemuseli se namáhat při koupání přílišným ohýbáním.

 

detskakoupelna2 A jak nám dítě roste, je velmi důležitou záležitostí naučit je pravidelné hygieně tak, aby to pro něj bylo příjemné a do koupelny nám chodilo s radostí. Očista by se pro něj měla stát samozřejmostí, na kterou se bude těšit a která mu bude přinášet radost. Je vhodné, pokud nám to prostory dovolí, instalovat dětské umývadlo  a zrcadlo tak, aby náš malý človíček bez problémů dosáhl na kohoutek a v zrcadle se viděl a nemusel přitom stát na špičkách.  Ve většině koupelen se snad nejde místečko, kde u „normálního“ umyvadla budeme moc instalovat to malé, dětské. Dítě si tak bude moci zvyknout na hygienu radostně a my dětské umývadlo oceníme při ranním shonu a „pořadníku“ na koupelnu, což  je celkem běžný jev, hlavně ve vícečlenných rodinách.

Na podlahu koupelny v drtivé většině případů volíme  dlažbu. Ta by určitě měla být  protiskluzová a pokud máme malé děti, platí toto pravidlo dvojnásob, protože možnost mokré podlahy je při malých dětech určitě mnohonásobně větší.

 

samolepka A co obklady? Vyhojuje dětem to, co se líbí nám?  Děti jsou hravé, jejich svět by měl být barevný a veselý, zkusme proto dojít k nějakému kompromisu. Myslím, že plně postačí , když obklady zvolíme ve veselých barvách, případně dekorované proužky nebo geometrickými vzory. Výběr keramických obkladů a dlažeb je v dnešní době velmi široký, řada výrobců zařadila do svého výrobního programu obklady, které se budou dětem určitě líbit.  A pokud jsou děti malé, je možné uspokojit jejich hravost a smysl pro kreativitu tím, že jim dovolíme polepení obkladů nálepkami s dětskými motivy, které nebude problém, až děti odrostou odstranit. V této oblasti je také z čeho vybírat a naše děti nám určitě s výběrem rádi pomohou. Protiskluzová podložka do vany a před vanu, která bude ve veselých barvách či motivech nebude jistě ani pro náš vkus zátěží a našim dětem  velmi  zvýší bezpečnost pohybu v tomto prostoru.

Koupelnová skříňka by měla obsahovat dětské hračky, které našemu dítěti zpříjemní koupání.  V dnešní době je na trhu velká spousta hraček a doplňků, které můžeme v tomto prostoru pro děti využít, až už se jedná o hračky či sprchová mýdla a šampony ve tvaru hraček, či polepené obrázky postaviček, které děti dobře znají z televizních obrazovek.  Ručníky a osušky mohou ještě doplnit dětský sortiment, vhodný do koupelen.

 

destakskoupelna3 Pokud máme alespoň trošku možnost, zkusme svému dítěti komfort „jeho“ koupelny dopřát, zajistíme si tak spoustu příjemných chvil a zážitků při jeho koupání, které potěší naši dušičku a stanou se nezapomenutelnými  jak pro nás, tak pro naše dítě, které bude,  podle svých možností,  předávat tento komfort dál i svým dětem.
 
Banner

Vyhledej na webu

Partneři KD

Kis
Piemme
Rako
Casa dolce casa
Aquileia