Znáte z našeho katalogu

Banner

Keramická dlažba v imitaci dřeva

imitacedreva1Máme starší rodinný domek, který už nutně volal po rekonstrukci. Moc jsme do něj v uplynulých letech neinvestovali, a tak je to na něm znát. Ale znáte to, děti byly malé, a finance šly stále jiným směrem. Dnes, kdy jsou děti z domu, jsme si s manželkou řekli, že domek opravíme a uzpůsobíme svým potřebám a stylu. Oba jsme milovníci přírody a v podobném duchu se měl nést i způsob našeho „nového“ bydlení. Jako dominantu jsme zvolili dřevo a bílou barvu, kterou jsme chtěli doplnit nějakou výraznější barvou třeba na nábytku. Nejprve bylo potřeba vyměnit podlahu ve všech čtyřech místnostech. Samozřejmě, že i tady jsme chtěli použít dřevo, nebo dřevěné parkety. Jak jsme ale zjistili, jejich pořízení by vyšlo finančně dráž, než jsme si mohli dovolit a také údržba by byla náročnější.  Váhali jsme, zda si pořídit plovoucí podlahu, nebo keramickou dlažbu.

 

imitacedreva2 Zvítězila keramika, a to hlavně kvůli podlahovému topení, které jsme chtěli položit, a hlavně z praktického hlediska. Je podstatně odolnější než dřevo nebo jeho imitace, a v létě chodíme z obýváku přímo do zahrady a pak zase dovnitř a nezouváme se. Nezbývalo, než se do toho pustit. Na mě bylo, abych se postaral o pracovní stránku rekonstrukce a manželka se vydala do prodejny s keramickými obklady a dlažbou.  Netušila ale, že výběr keramické dlažby imitující dřevo je veliký a to jak co do zpracování povrchů, barev a velikostí. Vrátila se s tím, že se nemůže rozhodnout. Líbila se jí imitace světlého přírodního dřeva ve čtvercovém formátu 60 x 60 cm, ale také velikost 30x120 cm. Nakonec jsme se rozhodli použít formát i barvu, který připomínal světlé dřevěné desky do všech místností. Pouze do koupelny jsme se rozhodli použít menší velikost nejen na podlahy, ale i na stěny. 

 

imitacedreva3

Na doporučení svých známých přátel jsem našel firmu zabývající se pokládkou a instalací podlahového topení. Nebudu říkat, že bychom tím výrazně ušetřili, ale protože jde o dlouhodobou investici, zvolili jsme raději odborníky.  A vyplatilo se! Celý domek se prosvětlil, cítíme se v něm velmi dobře, a velmi rádi se do něj vracíme. Nejlepší na tom je, že keramickou dlažbu v imitaci dřeva od pravého dřeva nerozeznáte nejen pohledem, ale ani na dotyk! Docela mě baví, když přijde návštěva, a obdivuje náš interiér s tím, že máme všechno ve dřevě. Ani nevíte, jak rád je vždy vyvedu z omylu. S keramickou dlažbou v imitaci dřeva jsme velmi spokojeni také kvůli snadné údržbě. Stačí vzít hadr a je to. Pokud bych měl radit, jakou dlažbu zvolit, tak po vlastní zkušenosti doporučuji kvalitní keramickou dlažbu. Ušetříte do budoucna čas i peníze.

 
Banner

Vyhledej na webu

Partneři KD

Cedir
Laminam
Refin
Rako
Ascot