Znáte z našeho katalogu

Banner

Keramická dlažba v obýváku a ložnici

dl2Žiji s manželem a zatím svobodnými dětmi na malém městě. Nedávno jsme byli pozváni k našim společným známým. On se zamiloval do mladší, následoval rozvod, známý to scénář. Po rozvodu s první ženou se vzali, pořídili si miminko a odstěhovali se na vesnici. Ona, jeho o dvacet let mladší žena, je také naší známou, kterou jsme znali ještě před jejich seznámením. No, co na to říci.

 

dl Jednoho letního podvečera jsme se tedy vydali na vesnici nedaleko našeho města. Domeček, který si nový pár upravil k „obrazu svému“ se nachází v řadové zástavbě a zvenčí se nejeví nijak výjimečně. Před domem stojí krásný urostlý smrk, který zajišťuje stín v obývacím pokoji za horkých letních dnů.

 

Musím říci, že když nám otevřeli a provedli nás domem, musela jsem připustit, že rekonstrukce se jim opravdu povedla. Velká vstupní hala je zároveň zimní zahradou, ve které jsem nestačila obdivovat nádhernou zeleň, která tady byla všude kolem nás. Kochala jsem se ale také krásnou dlažbou, po které jsme vstupovali do dalších místností. Dlažba, kterou jsem mimo jiné považovala za dřevo, byla jeho nádhernou imitací, stejně jako obklad na stěně. To jsem se ovšem dověděla, až po upozornění majitele, tak byla imitace dokonalá. A hlavně proto, že jsme hned při příchodu dostali pantofle, jinak bych možná poznala, že je dlažba trošku chladnější, než by byla podlaha dřevěná.  

 

Co mě ale překvapilo by jejich obývací pokoj. Už na první pohled mě zaujal svou rozlohou. Na rozdíl od našeho obývacího pokoje v paneláku, který si myslím, že není až zase tak malý, byl mnohem prostornější. A na podlaze „Světe div se! Dlažba!“. V obývacím pokoji bych já osobně očekávala spíš koberec nebo plovoucí podlahu, zde byla položena krásná dlažba, a jedna z hlavních stěn byla obložena mozaikou, která krásně ladila s podlahou. Nový, krásný nábytek byl kontrastem tmavé dlažby, obývací pokoj na mě působil velmi zajímavým a moderním dojmem. Všude plno květin, jejichž pěstování je zásluhou domácí paní. A protože do podlahy zabudovali topení, není dlažba studená ani pro jejich malou dcerku. A určitě praktičtější a méně náročná na úklid, než by byl koberec.

 

dl1

A proto, že se mi dlažba moc líbila, zavedli mě majitelé i do jejich ložnice, kam se návštěvy obvykle nevodí. Do ložnice volili také dlažbu, což se mi zdálo hodně neobvyklé a nepochopitelné. Ale to co jsem viděla, mi vyrazilo dech. No prostě krása! Ložnice ve světlém provedení a co mě překvapilo ještě víc, spojená s koupelnou. Co musím říci jako velké plus, menší koupelna, zrovna jako WC se v domečku nachází ještě v jednom provedení, což je praktické zejména pro návštěvy.

 

Až jsem se pokochala a pochválila jejich nově zařízené bydlení, které mě opravdu překvapilo a nebojím se říct i nadchlo, potěšili jsme se s jejich malou dcerkou, přišla chvíle na dobrou kávičku a čas na popovídání o běžných starostech a radostech života. Odcházeli jsme asi po dvou hodinách s pocitem, že rekonstrukce domečku se jim opravdu povedla, že své hnízdečko lásky mají opravdu krásné. Je nám sice líto, že to dopadlo jak dopadlo, no nezbývá nám nic jiného, než popřát jim, aby vztah fungoval dobře dlouhá léta, když život někdy tropí i takové hlouposti. 

 
Banner

Vyhledej na webu

Partneři KD

Iris Ceramica
Ceramica di Sirone
REX
Bisazza
Garfloor