Znáte z našeho katalogu

Banner

Keramika v kuchyni

Armonie Sixties001Když řeknu keramika v kuchyni, představí si každý z Vás určitě hrníček na kuchyňském stole, do kterého si po ránu uvaříme ke snídani dobrý čaj nebo silnou kávičku.  Ti z nás, kteří mají rádi dobré jídlo, vidí před sebou talíř z krásné keramiky a na něm výborný oběd, který jim přinese kulinářský zážitek a uspokojí jejich chuťové buňky. Většina ženy si může pod tímto pojmem představit keramickou vázu, do které vloží krásnou kytici, která jim byla darována.

 

sassidi022 Všechny tyto představy jsou namístě, to všechno je keramika, se kterou se v našich kuchyních určitě setkáváme.  Ale ještě existuje jeden typ keramiky, a to keramické obklady a dlažby, které k většině kuchyní patří také.

Ne vždy, ale myslím si, že stále častěji, se používá jako podlahová krytina do našich nových i rekonstruovaných kuchyní keramická dlažba. Je praktická, protože její nároky na údržbu nejsou velké. Je krásná, protože se vyrábí v imitacích mnoha přírodních materiálů a je od nich často k nerozeznání. Výběr keramických dlažeb, které jsou do kuchyní vhodné, je opravdu hodně široký. Můžeme si vybírat z různých barev, protože ani v tomto ohledu nejsou výrobci na nás skoupí. Vyrábí ji v mnoha rozměrech a povrchových úpravách. Všechno to, co jsem právě vyjmenovala, neplatí jen o dlažbách, ale také obkladech.

Podívejme se tedy na to, jak je možné si kuchyni zařídit tak, aby nám vyhovovala a abychom se v ní cítili dobře a mohli rodině připravovat jídla, která budou kulinářským zážitkem. Já vím, budete mi namítat, že na kvalitu jídla nemá dlažba či obklad vliv. Máte sice pravdu, ale představte si, o co s větší radostí budou jídla připravována v kuchyni, která bude krásná, moderní, prostorná, ve které se prostě budeme cítit dobře, než v kuchyni, kde budeme mít stísněný pocit až tak, že hodíme „vajíčka na pánvičku“ a rodinu budeme odbývat, jen abychom už mohli tento prostor opustit.

 

  Vetrina08 Zkusme se podívat, možná s troškou nostalgie, do kuchyní, které nám budou připomínat dětství, pokud jsme již dříve narození, do kuchyní, které nám budou připomínat kuchyně našich babiček. V tom případě zvolíme kuchyni v rustikálním stylu, obklady v rozměru 10x10 cm, zdobené klasickým dekorem, dlažbu ve stejném barevném provedení ve formátu čtverců max. do 30x30 cm. Určitě dosáhneme efektu, který se bude plně shodovat s našimi představami. Pokud ještě dekoraci kuchyně podpoříme nějakým tím „nádobíčkem“, drobnůstkou v rustikálním stylu, bude iluze téměř dokonalá, z takové kuchyně na nás dýchne dávná minulost.

 

Obklady v rozměru 10x10 cm jsou celkem typickou volbou k obložení kuchyní, i když nejsou pravidlem. Ale v tomto rozměru máme spousty možností, krásnou a moderní kuchyni vytvoříme pomocí těchto obkladů, volíme-li dvě barvy, které jsou vhodné k vytvoření šachovnicového efektu. Místo figurek na šachovnici nám poslouží motivy ovoce a zeleniny, nepravidelně „rozsypané“ na ploše.

A co mozaika a kuchyně? To je spojení velmi časté a velmi zdařilé. Mozaika jako by byla pro kuchyně a koupelny stvořena, i když se nám v poslední době začíná dostávat i do jiných bytových interiérů. Ale myslím, že pojem mozaika a kuchyně nám má co říct. Ale nemusíme mluvit jen o obkladu kuchyňské linky, kde jakoby mozaika patří. A to nemluvím, jen o mozaice z malých, drobných kostiček, ale i formát obkladů 10x10  je vlastně mozaikou. Podívejme se například na mozaiku skládanou z drobných kostiček, kterou ozdobíme některou ze stěn a vytvoříme tak prostředí, které nás překvapí tím, jak krásně a moderně na nás zapůsobí. I zde máme nepřeberné množství možností jakou barvu, velikost či design mozaiky volit.

Mně osobně velmi zaujal keramický materiál v imitaci kamene, který má krásně strukturovaný povrch a velmi živě si jej dovedu v kuchyni představit. Můžeme vybírat z šesti barev, takže určitě si vybere každý, kterému tento materiál padl do oka a dokáže ho využít k tomu, aby jeho kuchyně byla právě tím, co od ní očekává.

 

ImoXeno001 Velmi zajímavým keramickým obkladem, který svou moderností předčí máloco, bude obklad v imitaci kovu, která určitě uspokojí ty, kteří očekávají něco velmi moderního a elegantního. Vzhledem ke „kovovým“ barvám snese takovýto obklad výrazné doplňky, takže můžeme popustit uzdu své fantazii.

 

Snažila jsem se Vám ukázat pár typů, jak může Vaše kuchyně také vypadat. Věřím, že najdou inspiraci mladí, kteří si přejí modernost a zároveň eleganci a jejichž kuchyně budou zažívat první krůčky kulinářského umění, i ti, kteří mají rádi klasiku a v kuchyni už nejsou žádnými začátečníky a chtějí si udělat po letech strávených v ní radost kuchyní novou. Zároveň věřím, že kuchyně přinesou radost i těm z nás, které mají právo si říkat „babička“ a budou v ní připravovat dobroty tak, aby jednou jejich vnoučata na tu jejich „babiččinu“ kuchyni vzpomínala, tak jako na ni vzpomíná většina z nás. Mnoho inspirace pro svůj interiér, naleznete v online fotogalerii na stránce studio koupelen.cz.

 
Banner

Vyhledej na webu

Partneři KD

Cir
Cercom
Savoia Italia
Iris Ceramica
Lord