Znáte z našeho katalogu

Banner

Klasika v moderním designu

Klasika v moderním designu1Neurální odstíny a přirozený vzhled se řadí tzv. klasickému stylu, kterým nikdy nic nepokazíte. Klasicky styl se drží v interiérech už dlouhá léta, jenom je současné trendy oživují výraznými a dekorativními prvky v různých stylech.  To samé platí i ve světě dlažeb a obkladů, kde se mezi novinkami posledního roku objevily série, které zastupují klasický a elegantní styl. Protože keramickou dlažbu a obklad nemění každý den, ale je to záležitost roků, je dobré si vybrat takové, které plně vystihují náš vkus a zároveň budou moderní i po mnoha letech. Nejjistější jsou právě jednoduché a elegantní odstíny, které se skvěle kombinují s výraznými doplňky a nábytkem.

 

Klasika v moderním designu2 Pořád platí, že nejčastěji se keramická dlažba používá v koupelnách a kuchyních, v chodbách, ale kvalita a design už umožňuje jejich použití takřka kdekoli. Můžeme jimi oživit část stěny nebo dělicí příčky obklady evokující tapet, položit do obýváku dlažbu napodobující dřevěnou podlahu, v ložnici si vytvořit vlastní obraz z mozaiky… že se Vám to nelíbí? Tak pro Vás je klasický styl nejvhodnější.

Hitem sezóny je barva béžová, hnědá, bílá, odstíny vody či slunce a neposlední řadě škála šedých odstínů.  Tato střídmější barevnost, imitace přírodních materiálů a velké formáty dokážou vytvořit dokonalý a působivý vzhled. I tady platí, čím máte obklady a dlažbu decentnější, tím spíš si můžete dovolit určitý kontrast, jako je střídání formátů, kombinace matu s leskem, hladkých či strukturovaných povrchů.

 

Klasika v moderním designu3

Co se týká dekorů, pro oživení se kromě vystouplých reliéfních prvků dnes používají dekorativní listely, nebo řezaný dekor, který tvoří geometrické prvky, které jsou lepeny na síť a ladí do stylu celé série. Stále oblíbené jsou dekory zdobené květinovými vzory v nejrůznějších kresbách a formátech. Působivý vzhled nám vytvoří geometrické tvary.  V současnosti se hitem doby imitace patchworku. Výhodou dekorů je nejen jejich krása, jsou nejen pěkné, ale i praktičnost, protože dokážou upoutat pozornost, a tím odvést pohled od míst, která chcete třeba upozadit. Co se týká velikostí dlažeb a obkladů, doporučují se i do malých prostor. Místnost opticky zvětší, bude vypadat prostorněji, a minimu spár se snadno udržuje. Rada, jak vybírat dlažbu a obklad v podstatě neexistuje. Vždy je třeba se řídit vlastní intuicí a vkusem, a zvážit, zda se nám design bude líbit i za takových 10, 20 let.

 

 
Banner

Vyhledej na webu

Partneři KD

Graniti Fiandre
Cisa Ceramiche
Naxos
Majorca Ceramica
Bisazza