Znáte z našeho katalogu

Banner

Koupelna - jak šel čas

koupe3Nevím, jaký je věk Vás, čtenářů tohoto článku, ale pokud se počítáte k dříve narozeným, jistě pamatujete koupelny, které byly obloženy povětšině stejnými kachličkami, protože výběr obkladů a dlažeb byl velmi omezený. Pokud bydlíte v panelovém bytě staršího typu, jistě víte, co je to typizované umakartové bytové jádro, které každý panelový byt „zdobilo „ a bylo v každém stejné. Koupelna, kde sice kralovala vana, pokud jste neměli zrovna jen dvoupokojový či jednopokojový byt, kam se vana prostě nevešla, a museli jste být vděčni jen za umakartový sprchový kout, byla velmi malých rozměrů. Ostatně v mnoha bytech, které ještě nepostihla rekonstrukce, můžete toto najít dodnes. A pračka? Pokud jste ji nechtěli mít přímo v kuchyni, která také příliš nevynikala svou velikostí, stala se součástí koupelny, ve které se pak člověk sotva vytočil.

 

koupe2 Dneska je pohled na koupelnu trošku nebo hodně, jiný. Tento prostor, hlavně v nově stavěných domech, se stává rovnocennou místností, dostává se mu velké pozornosti, stává se často jednou z nejdůležitějších bytových součástí, ve které dokážeme provozovat nejen očistu těla, ale často také očistu duše. Při dnešním rychlém životním stylu je totiž relaxace důležitou součástí a taková sprcha v horkém letním dnu, která nás osvěží nebo příjemná voňavá lázeň po náročném pracovním dni, je k nezaplacení a dokáže dopřát tělu odpočinek a načerpání nových sil. A protože koupelna se takto stává velmi důležitým místem, kde trávíme více času, je třeba věnovat i její podobě náležitou pozornost. Výběr keramických obkladů a dlažeb, které jsou právě do koupelen, ale nejen do nich určeny, je velmi rozmanitý a je opravdu z čeho vybírat. Obklady a dlažby se vyrábí v imitaci mnoha přírodních materiálů, které bychom si třeba do koupelny moc dovolit nemohli. Je to například dřevo, které není příliš vhodným materiálem do vlhka koupelen. Imitace dřeva je však k originálu k nerozeznání a dovolí nám tento krásný materiál v koupelnách využít.

 

koupe1

Ale dřevo není jediným materiálem. Najdeme obklady a dlažby v imitaci mramoru, pokud chceme koupelnu obléct do luxusního kabátu, v imitaci kamene, v dnešní době stále více preferovanou imitaci kovu či betonu a další a další. Můžeme vybírat z mnoha formátů od nejmenších až po obklady a dlažby velkoformátové. Kvalita jak technická, tak co se týká designového zpracování, je na velmi vysoké úrovni, takže koupelna, pro kterou se rozhodneme, jistě dokáže splnit i požadavky i velmi náročných uživatelů. A mozaika? Ta se v koupelnách objevuje stále, s novými technologiemi můžeme vybírat i mezi mozaikami v barvách třeba drahých kovů, zlata a stříbra, ale můžeme také použít keramické mozaiky, kombinované skleněnými prvky, či mozaiky skleněné. Naší fantazii se meze nekladou, a pokud budeme hledat, určitě v nabídkách výrobců najdeme to, co bude vyhovovat právě nám a učiní z naší koupeny opravdu místo, které nám bude sloužit k očistě nejen těla, ale i duše.

 
Banner

Vyhledej na webu

Partneři KD

Klinker Sire
Savoia Italia
Cooperativa Ceramica d´Imola
Caesar
Marca Corona