Znáte z našeho katalogu

Banner

Koupelna pro děti

rako mikado002Mezi koupelnové hity v současné době patří barevné a veselé koupelny pro děti. Stále více odborníků se shoduje v tom, že barvy a hravost působí pozitivně při učení základních hygienických návyků, jako jsou mytí, sprchování a koupání.

 

 

rako mikado003 Bydlení mnohých z nás nedává často prostor k zařízení speciální místnosti, ale i tady stačí pro děti vytvořit prostor v té stávající. Ale při stavbě, či rekonstrukci je dobré se zamyslet nad toto možností již ve fázi projektování. Pokud dítě už máte, můžete ho do projektování zapojit a užít i tak spoustu zábavy. Mnohé děti považují hygienu za něco zbytečného, ale když v té své najdou umyvadlo, nebo záchod „šité na míru“, skříňky s oblíbenými hračkami, a kde se mohou dívat do zrcadla, které si sami vybrali, tak to není zbytečnost. Zařízení takovéto koupelny nemusí být nijak náročnou záležitostí. V dnešní době se dají takové koupelny pořídit v nízkých cenových relacích a v krátké době. Inspiraci a nápady najdete na webových stránkách nabízející fotogalerie koupelen, kde výrobci nabízejí ucelené série vytvořené pro děti.

 

Pro malé děti není jednoduché používat koupelnu, která je uzpůsobená dospělým lidem. Ať už je to vysoké umyvadlo, horká voda, nebo nebezpečný kluzký terén. Nejenže je všechno vysoko, ale dítě snáze může upadnout a zranit se. Nabídka komponentů určená přímo do dětských koupelen není na českém trhu příliš pestrá, ale přesto už značné možnosti při jejím vybavování jsou. Některé komponenty však není problém koupit, například menší umyvadla určená pro děti, nebo dětské toalety. Pokud jde o skříňky a poličky, dokonce i umyvadla, mnohdy nezáleží na tom, zda jsou tyto kusy nábytku přímo dětské, můžete je později doplnit nějakým veselým obrázkem. Důležitá je především výška jejich umístění, a to tak, aby dítě pohodlně dosáhlo na dvířka, a mohlo je otevřít, anebo si mohlo vzít zubní kartáček ze své poličky, což znamená ve výšce zhruba 60 cm. Počítejte však s tím, že konkrétně umyvadlo budete muset minimálně dvakrát posunout, jak dítě poroste. Pokud jde o doplňky, tady je nabídka trhu poměrně pestrá. Různé kelímky, pouzdra na mýdla, ručníky, zubní kartáčky nebo přímo celé sady dětských doplňků můžete zakoupit v nejrůznějších obchodech. Koupelna ergonomicky přizpůsobena malým dětem s nimi může s přibývajícím věkem růst.

 

tauxarxa01

Důležitá je také barevnost keramické dlažby a obkladů, které můžeme z pohodlí svého domova najít, vytipovat a koupit přímo na webových stránkách. Děti milují barvy a rády se v takovém prostředí zdržují. Rady a pomoc při realizacích dětských koupelen při pokládce keramické dlažby,  najdeme také na informačních portálech. Možností je spousta a důležité je, aby se Vaše dítě v koupelně cítilo příjemně a bezpečně. 

 
Banner

Vyhledej na webu

Partneři KD

Atlas Concorde
Casamood
Todagres S.A.
REX
Kis