Znáte z našeho katalogu

Banner

Koupelna v historickém stylu

4miniByla jsem před časem na návštěvě u své kamarádky a přímo jsem žasla, jak krásnou koupelnu si pořídili. Koupelnu nedávno rekonstruovali a to, co se jim povedlo z ní udělat, mi přímo vyrazilo dech. Je pravdou, že prostory koupelny nejsou nejmenší, a kamarádka, protože má tento styl ráda, si ji nechala zařídit ve stylu historickém. Do stejného stylu má laděn celý byt, takže koupelna nemohla zůstat pozadu.

 

1 Krásné obklady a dlažby, které byly jemného pastelového nádechu, působili až romanticky. Hodně výrobců se zaměřuje na obklady a dlažby, které na nás dýchají nádechem minulosti. Jsou povětšinou jemných pastelových barev, hodně zdobeny dekoračními listelami v různých šířkách a barevných provedeních, mezi kterými nechybí barva zlatá či stříbrná. Pokud takovýto prostor doplníme dlažbou, která bývá v nabídce ve stejném či podobném tónu, vznikne nám koupelna, ve které se nám bude relaxovat tak, že se nebudeme chtít vrátit do reality. Obklady a dlažby tohoto stylu si můžeme vybírat z mnoha kolekcí, od mnoha výrobců. Samozřejmostí je, že takovéto obložení doplníme koupelnovým nábytkem a dalšími drobnostmi, které jsou přímo pro tento styl koupelen určeny a které nám jen atmosféru podtrhnou. Takovouto službu nám udělá třeba zrcadlo v krásném rámu, či komoda, která nám bude připomínat styl bydlení našich babiček. Velké zrcadlo v krásném rámu nám poslouží i k optickému zvětšení této intimní místnosti, do krásné komody na nožičkách schováme spoustu drobností, které ke koupelnám prostě patří.

 

5 Volně stojící vana na „nožičkách“ nás taky v našich představách vrátí do minulosti, trošku nám připomene „zámecký styl“. No prostě a jednoduše romantika, kterou dneska není problém si dopřát.

 

 

 

 

 

 

2 Pokud chceme koupelnu v historickém stylu, volíme kombinaci jedné barvy v několika tónech, které od sebe oddělíme již zmiňovanou listelou. Pokud přidáme historický nábytek, vodovodní kohoutek ve „zlatě“ zdobeného provedení a případně dlažbu na způsob šachovnice v provedení mramoru či kamene, ve stejném barevném odstínu jako jsou barvy na obkladu, dosáhneme též velmi zajímavého efektu. Koupelna bude vypadat velmi elegantně, ale přitom bude jakýmsi pojítkem minulosti se současností.

 

 

3 Pokud máme to štěstí, že naše koupelna je členěna, s různými výklenky, můžeme přistoupit k drobnostem a maličkostem, které doladí atmosféru a z naší koupelny se stane s trochou našeho přičinění koupelna velmi romantická, která bude připomínat spíš než koupelnu místnosti na zámku. I takto může vypadat koupelna a právě v takové stylu si ji pořídila moje kamarádka. Nedivte se proto, že jsem zůstala stát v němém úžasu, když jsem něco takového viděla v dnešní době na vlastní oči.

 

 

4 Vím, že asi všechny z nás, kterým se takovýto styl líbí, nemáme tyto možnosti a hlavně prostory, abychom si tu „svou“ koupelnu zařídili až v takové kráse, ale pokud budeme mít jen trochu snahu, vydáme trošku úsilí a případně si necháme zpracovat projekt tak, abychom si ujasnili, jak by naše koupelna, ta naše oáza relaxace a odpočinku, měla vypadat, určitě přijdeme na řešení jak se v našich podmínkách a při našich možnostech tomuto stylu alespoň přiblížit.

 

 

Pokud se takto rozhodnete, přeji Vám, abyste byli s výsledkem maximálně spokojeni a cítili se v té Vaší koupelně moc dobře a příjemně.

 

 

 
Banner

Vyhledej na webu

Partneři KD

Caesar
Kronos
Cedir
Ceramica di Sirone
Dado Ceramica