Znáte z našeho katalogu

Banner

Koupelna v novém domě

v0101miniByl jsem navštívit svého bratra s rodinou, který nedávno kolaudoval nový patrový domek. Protože jsem dlouhodobě služebně pobýval v zahraničí, tak jsem moc netušil, co mě čeká. Ale byl jsem velmi překvapen. Musím říct, že mile.

 

 

v0102 V přízemí domku se nachází velká hala a moderní kuchyně, která je propojená s obývákem, jemuž dominuje velký krb. Pak je zde ještě malá místnost, sloužící jako technická místnost, kde je zabudována pračka, a skříně pro sezónní věci apod. Pro návštěvy je tu také toaleta a sprchový kout. V patře se nachází dva pokoje pro děti a ložnice, která sousedí s koupelnou. A právě koupelna mě naprosto „dostala“.

Koupelně dominují okna v obloukovém, dřevěném rámu, kdy jedno je menší a druhé působí dojmem francouzských dveří. Okna typově ladí s dřevěnými dveřmi, které vedou na chodbu. Celá koupelna je obložena světlounce béžovým obkladem a dlažbou s vysokým leskem, který rozbíjí pouze pruh obdélníkových kávově hnědých obkladů a dlažby.

 

v0103 Sprchový kout je od ostatních prostor oddělen čirým sklem, což efekt vzdušnosti a lehkosti jenom zvyšuje. Sprchový kout je osvětlen bodovým světlem, a to zase dodá při sprchování pocit útulnosti.  Hned vedle něj malý relaxační koutek s žebrovým topením, s křesílkem a květinovou dekorací. Koupelna je nádherně prosvětlená a rozzářená.

 

Veškerý koupelnový nábytek je v klasické bílé barvě, ať je to vana, umývadla, nebo skříňky. Působí to tak velmi čistým a svěžím dojmem.  Obě umývadla jsou doplněna skříňkami s úložným prostorem, které mají také lesklý povrch. Nad umývadly je pověšeno velké zrcadlo bez rámu, které dodává prostoru pocit nekonečna. Zrcadlům dominují boční zářivky, stejně tak jsou bodové zářivky umístěny po celém stropě. Doplňky, jako jsou úchytky, věšáky a odpadkový koš jsou pořízeny v nerezu. Velmi efektně vypadají vysoké a úzké skříně na ručníky a jiné nezbytnosti, které jsou ve stejném stylu, jako skříňky pod umývadlem.

 

v0104 Velmi zajímavě působí odkládací prostor za vanou, na který si majitelka vystavila dekorační tlusté svíce.

Jak sami vidíte, koupelna v minimalistickém stylu a v jemných barvách působí neobyčejně elegantně, až luxusně. Je prosta jakýchkoli výrazných doplňků a dekorů, a získáte v ní pocit nebývalé energie. Dovedu si představit, že očista v této místnosti je balzám na duši. Vše je harmonicky sladěné a přítomnost denního světla dodá koupelně nadčasový půvab a svěžest.
 
Banner

Vyhledej na webu

Partneři KD

Impronta Ceramiche
Cooperativa Ceramica d´Imola
Caesar
Refin
Grespania