Znáte z našeho katalogu

Banner

Koupelna v novém, moderní a útulná

eminiByla jsem nedávno na návštěvě u přátel, kteří si pořídili a upravili starší rodinný domeček.  V jejich novém domově mě velmi, mimo jiného, zaujala koupelna. Byla velice hezky zařízena, krásně moderní a splňovala vše, co se od takové koupelny očekává.

 

 

Co na první pohled upoutalo mou pozornost, bylo vcelku velké okno. Koupelna se totiž nachází v podkroví rodinného domku, takže vytvořit zde okno, vedoucí do zahrady, nebylo zase až tak velkým problémem, vlastně se tady to okno přímo nabízelo. Do koupelny se tím pádem dostává dostatek denního světla, což je velmi praktické jak z hlediska ekonomického, že v koupelně ve dne nemusí svítit, tak z hlediska estetického.

Protože koupelna nemá úplně největší rozměry – místo pro ni vyhrazené není sice malé, jako vidíme v koupelnách v panelových bytech, ale nejedená se ani o koupelnu velikosti obytné místnosti, se kterými se setkáváme v katalozích firem, které nabízení zařízení koupelen, ať už se jedná o obklady a dlažby, či vybavení a zařízení koupelny a doplňky. Tam se setkáváme s velikostí koupelen, o kterých si mnozí z nás mohou nechat jenom zdát.

 

a Ale vraťme se ke koupelně u mých přátel. Optického zvětšení koupelny dosáhli ještě tím, že nad umývadlo si nechali vyrobit velké zrcadlo, ve kterém se odráží okno a koupelna se zdá být tím pádem ještě opravdu o hodně větší. Nad obkladem stěn jsem se pozastavila. Velmi nápaditě zvolená kombinace obkladů béžových s hnědou, jemný dekor kolem umývadla, to vše potrhuje krásu a modernost tohoto prostoru. Dlažba ve stejné barevnosti a provedení jako obklad, ve světlé barvě přispěla k dalšímu optickému zvětšení prostoru.  Část dlažby je v barvě hnědé, takže dochází k velmi líbivé kombinaci a optickému rozdělní celého prostoru. Velmi zajímavým prvkem, protože součástí koupelny je i WC, je dělící stěna, která WC odděluje od sprchy. Je provedena ve tvaru oblouku a obložena plastickou mozaikou tmavší béžové barvy. Tato stěna splňuje praktičnost a je zároveň velmi zajímavým dekoračním prvkem.

 

b Velká rohová vana dodává celé koupelně nádech velkého prostoru, poskytuje možnost očisty těla, ale zároveň relaxace. Tomu nasvědčují i další doplňky, tmavé skříňky, které jsou v krásném souladu s obklady a dlažbou. Svíčky a polštářky stejně jako lavice, která v sobě skrývá úložný prostor, dodávají celé koupelně na modernosti a útulnosti. Vchodové dveře, ve stejné hnědé už jen poukazují na vkus majitelů či designérů, kteří koupelnu pomáhali dotvářet.

 

 

 

 

c Byla jsem velice překvapena, jak příjemným místem může koupelna, která nemá mini rozměry, na které jsme my, obyvatelé paneláků zvyklý, a se kterými se musíme spokojit. A i když je koupelna v podkroví, kde je výška stropu nestejnoměrná, pojali toto jako přednost, jako možnost, která tam je a se kterou se počítá. Vzniklé výklenky dozdobili sem tam zelení, sem tam nějakým malým okénkem. Zeleň, i když v umělém provedení do tohoto prostoru krásně zapadne, nehledě na vázy, které jsou krásnými detaily, které sem prostě patří. Jsem ráda, že se mým známým dílo podařilo, moc se mi jejich koupelna líbí a určitě jí označení moderní a útulná přísluší.

 

 

 

 
Banner

Vyhledej na webu

Partneři KD

Ascot
Gardenia Orchidea
Tau
Keope ceramiche
Casalgrande Padana