Znáte z našeho katalogu

Banner

Koupelna v podkroví v nadčasovém designu

0601miniTo co bylo dokonalé a supermoderní před třiceti či dvaceti, lety, by nyní dnes takto už neoznačil. Přesně takhle bych se vyjádřil o koupelně v domku, který budovali kamarádovi rodiče. Koupelna měla všechno, co potřebovala: vanu, umyvadlo, obklady, které v té době byly hitem, zrcadlo s plastovým rámem – přesto působila značně opotřebovaně a neharmonicky. A prostor celkově potřeboval prosvětlit, i když v místnosti bylo okno, stejně koupelna působila ponuře.

 

0602 Proto, když se Petrovi rodiče rozhodli pro rekonstrukci koupelny, byl jsem zvědavý, co z toho vznikne.

„Před lety nebyl v obchodech takový výběr jako dnes, na stropě jsme měli palubky a na zemi tmavomodrou dlažbu,“ vypráví kamarádova maminka Jana o svém prvním zařizování. Jejímu manželovi se do rekonstrukce moc nechtělo, protože krátce před tím předělával kuchyň. Ale všechno se změnilo v okamžiku, když rodina vyhrála v soutěži nové keramické obklady a dlažbu, dle vlastního výběru v určité finanční částce. Koupelnu si Jana navrhla sama, nejlépe věděla, co chce, a hlavně se poučila z chyb při stavbě domu. Přesto navštívila tamější koupelnové studio, kde své představy konzultovala s odborníky.

 

0603 Protože Jana chtěla mít koupelnu v nových barvách, ale v nadčasovém designu, zvolila kombinaci béžové a hnědé barvy. Keramické obklady i dlažba v obdélníkovém formátu a v teplých barvách prostor značně prosvětlily.  Na podlahu byla položena dlažba v imitaci světlého dřeva, na stěny majitelka vybrala bílé a hnědé obklady, přičemž sprchový kout je obložen mozaikou v hnědé a bílé barvě. Aby prostor koupelny nepůsobil nudně, je plocha u vany oživena dekory s jednoduchým motivem růží.  Toaleta a umývadlo, zůstaly kvůli přívodu vody a odpadům, na svém sítě. Změnila se však jejich podoba, což rekonstrukci koupelny značně urychlilo. V části místnosti, kde je skosený strop zůstala vana, která získala modernější podobu. Jana si přála rohovou vanu, aby si mohla vychutnat chvíle odpočinku a relaxace. Stejně tak moderní kabátek dostal sprchový kout. Kromě obkladů změny doznala i sprcha s masážní hlavicí, která byla uzavřena skleněnými dveřmi. Na boční stěně je umístěn výhřevný žebřík a vedle něj je do zdi zapuštěna skříň, kde má majitelka uloženy ručníky a jiné potřebné věci.

 

0604 Velmi zajímavě a opravdu luxusně vyřešila Jana prostor pro umývadla zrcadla. Nechal si postavit stěnu, obloženou hnědými obdélníkovými obklady, kde přes celou její délku je namontováno zrcadlo bez rámu. Osvětlení nad zrcadlem zajišťují dvě zářivky. Stejně tak staré umyvadlo se sloupem bylo vyměněno za dvě umývadla, které spojuje úložný prostor v imitaci dřeva.

 

 

 

Jedno centrální světlo, které původně osvětlovalo celý prostor, bylo nahrazeno několika malými bodovými světly, které ve večerních hodinách celou koupelnu rozzáří.  Rozsvítit můžeme buď všechna světla, nebo jen je tři, jež jsou strategicky umístěny, aby vytvářely intimní atmosféru.

 

0606 Ke koupelně patří i toaleta, která je oddělaná dveřmi. Původní toaletu nahradila praktičtější závěsná, nad ní vznikla nad soklem odkládací plocha. Design místnůstky s toaletou je totožný jako v koupelně. Sokl je obložen hnědou mozaikou a bílé stěny jsou zdobeny květinovým dekorem, stejným, jako je použitý v koupelně u vany.
 
Banner

Vyhledej na webu

Partneři KD

Versace
Kis
Bardelli
Casalgrande Padana
Refin