Znáte z našeho katalogu

Banner

Koupelna v rodinné vilce

3miniNedávno jsem se potkala se svou kamarádkou, se kterou jsme se neviděly hezkou řádku let.  A proto, že jsme neměly žádná v daný okamžik dost času zajít na kafe a popovídat si, domluvily jsme se, že se někdy sejdeme a probereme, jak plynul život za dobu, kdy jsme na sebe ztratily kontakt. Jsme už obě ve věku, kdy už se rodina bez nás na jedno odpoledne obejde, sešly jsme se proto poměrně brzy.

 

Sedly jsme v krásné kavárně u skleničky vína a dobré kávičky a naše štěbetání nebralo konce. Jak po takových letech!  Probraly jsme naše děti, každá máme dvě, které už se dostávají do puberty, takže radosti i starosti máme přibližně stejné. Obě, díky Bohu, žijeme v celkem spokojeném manželství, takže osudy hodně podobné.

Já jsem se po svatbě nastěhovala s manželem do panelového bytu, který jsme dostali v té době od podniku, ve kterém jsme oba pracovali. Moje kamarádka Jarmila sice také, ale po „sametových dnech“ se s manželem rozhodli pro podnikání. A protože se jim daří a jejich firma vzkvétá, rozhodli se časem vyměnit panelákové bydlení za život v rodinné vilce, kterou si nechali postavit a do které se rozhodla mě pozvat.  Naše povídání jsme ukončily po pár hodinách domluvou, že se k ní přijdu podívat jak a kde se svou rodinou žije.

„Tak Tě u nás vítám“, přišla mi po zazvonění otevřít má dávná kamarádka. „Domeček“ byl moc hezký. Krásná, velmi dobře udržovaná zahrada, která ho obepíná, jevila známky velmi pečlivého zacházení a velmi dobrého vkusu. Převážně zeleň a keříky, chodníky vydlážděné krásnou dlažbou, uprostřed jezírko, ve kterém plavaly rybičky. No prostě ráj na zemi.

Už při vchodu do domečku, který je situován ze zahrady, hlídané „domácím miláčkem“, mě kamarádka mě přivedla do rozlehlé šatny, o které si já v panelovém bytě můžu jenom nechat zdát. Obývacímu pokoji,  který je  spojen s prostornou  jídelnou i kuchyní vévodil velký jídelní stůl z  masivu s šesti židlemi, kde se schází rodina o víkendech ke společnému obědu. Velký televizor, který byl dominantou druhé části velmi prostorné místnosti, taky neunikl mé pozornosti. Kožená sedačka v bílé barvě, krásně ladila s tmavou dlažbou.

V kuchyni krásné obklady, zdobené mozaikou, technické vymoženosti  na jaké si jen vzpomenete, a ten prostor!

1 A kamarádka mě prováděla dál. Chtěla jsem vidět koupelnu, protože ta naše paneláková, se mi zdá hodně malá. A viděla jsem! Byla krásně prostorná, laděná do optimistických barev.  Obklady v oranžovo béžové, krásná imitace kamene, prostě nádhera! V prostoru se téměř ztrácela pračka, která tu měla své místo, zatímco u nás je tím prvním, čeho si při příchodu do koupelny všimnete. Velká, vana, sprchový kout, no prostě byla jsem nadšená. Obklady ve vysokém lesku ještě opticky koupelnu zvětšovaly. Zaujalo mě krásné osvětlení u zrcadla, stejně jako otevřené skříňky pro uložení ručníků, osušek a dalších drobností, které jsou v koupelně třeba.   

 

2 Velkou zajímavostí pro mě byla část stěny, v takovém „výklenku“,  která byla prosklená s výhledem do zahrady. Koupelna se mi moc líbila. Jen mi trošku vadilo, že součástí koupelny bylo i WC, i když oddělené. Ale i tak se mi to moc praktické nezdá.  Kamarádka mi ale vysvětlila, že vilka, kterou si nechali navrhnout a postavit má WC ještě samostatné a to dokonce ve dvojím provedení, protože trošku počítají s tím, že jednou některé z dětí „zůstane doma“ a založí si tady druhou domácnost.

 

Velmi se mi líbila i ložnice, kterou má zařízenou velmi moderně a jednoduše, bez zbytečného nábytku a skříní, jak tomu je v paneláku. Tady stačí jen malé skříňky pro nejnutnější věci, všechno ostatní pojmou prostory jíž zmiňované šatny.  Ložnice je situovaná na západní stranu jako obývací pokoj, s velkými okny s výhledem  do přírody, protože vilka stojí  jako samostatný objekt až na samém konci klidné vesnice, blízko přírodě. Prostorná francouzská okna se dají zatemnit žaluziemi, které jsou zároveň bezpečnostní.

 

Prohlídku vilky jsme ukončily v zimní zahradě, kde mi kamarádka nabídla občerstvení.  Do zimní zahrady se vchází přímo z obývacího pokoje. A protože byl krásný letní podvečer, zahrada byla otevřena a my jsme mohly pokračovat ve svém povídání při svitu měsíce a skleničce dobrého moku až do pozdních nočních hodin.
 
Banner

Vyhledej na webu

Partneři KD

Ergon
Cedir
Cooperativa Ceramica d´Imola
Cotto d'Este
Refin