Znáte z našeho katalogu

Banner

Koupelna ve starším domku

sikova04miniMí rodiče jsou už v důchodovém věku, ale přesto se rozhodli rekonstruovat svou značně „socialistickou“ koupelnu a v rámci svých možností si ji přizpůsobit svým potřebám. Původní koupelna v domě disponovala jedním obdélníkovým oknem s výhledem na stromy v zahradě jedním umyvadlem, vanou a pračkou. Obklady a dlažba byly v poněkud odpudivé modrošedé barvě.

 

sikova04 Důchodci v současné době většinou nedisponují velkým množstvím financí, a to se týká i mých rodičů. Proto do nové koupelny chtěli investovat co nejméně.

Snažila jsem se rodičům co nejvíce ulehčit, a proto jsem jim navrhla několik barevných variant, protože dispozičně mělo všechno zůstat na původním místě. Bylo to jediné přání mého tatínka, a tak nezbývalo než jej respektovat. Zato v rozhodování o barvě keramických obkladů a dlažby, případně dalších doplňků jsme měly s maminkou naprosto volnou ruku. Maminka je poněkud konzervativní typ, takže jsme sáhly po elegantních odstínech béžové a hnědé. Ve finále ale koupelna nakonec nevypadá až tak nudně a obyčejně. Posuďte sami.

 

sikova03 Jako dlažba a obklad zvítězila trendová imitace mramoru. Nabídla jsem mamince nějaké vzorové katalogy, kde si zhruba vybrala, co by se jí líbilo, no a pak už jsme jenom zajely k prodejcům, kde jsme našly, co jsme potřebovali. Pak zbývalo najmout si šikovného obkladače a dát se do toho. I tohle byla docela fuška, protož kvalitních řemeslníků zase tolik není. No, ale podařilo se, nakonec jsme byli spokojeni. Na podlahu byla použita hnědá barva keramické dlažby s matným povrchem, a na stěny keramický obklad v béžovém odstínu s lesklým povrchem. Celý prostor koupelny oživuje vystupující pruh u toalety, kde byla použita efektní, hnědá mozaika, které dodala prostoru šmrnc. Rodiče si tuto kombinaci barev a imitaci mramoru moc pochvalují, působí na ně klidným, ale přitom elegantním dojmem. 

 

sikova04 Přímo proti vstupním dveřím, pod oknem je nová vana, ke které v budoucnu přibudou madla. Vana je původní, jen dostala nový kabátek, což kvitoval otec, protože na tuhle délku vany byl zvyklý.  Na podlaze před vanou leží malá rohožka, která barevně ladí s celou koupelnou. Na pravé straně od vstupních dveří, jsou dvě umývadla, s úložným prostorem v hnědé, lesklé barvě. To se líbí mamince, protože, jak říká „spousta krámů bude schovaných “. Nad umyvadly jsme pověsily zrcadlo bez rámu, s bodovými světly na boku. Tím se celý prostor stává opticky celistvější a větší.  Na protější levé straně je umístěna nová toaleta a hned vedle něj pračka. Doplňky, jako jsou úchytky, držáky apod., jsou zvoleny v nerezu.  Na stropě je zabudováno jedno centrální světlo. Koupelna se proměnou celá rozzářila a působí opravdu luxusně. Díky moderním technologiím výroby keramických obkladů a dlažby se koupelna snadno udržuje a čistí, což je nejen pro starší lidi nesporná výhoda.

 

sikova06 Tato koupelna je známkou, toho, že když se chce, všechno jde. I za cenu minimálních zásahů a nákladů. Podařilo se nám prostor koupelny oživit bez nějakých zbytečných dekorů, samolepek a výrazných barev. Přesto si troufám říct, že koupelna odpovídá současným moderním trendům. Moji rodiče jsou velmi spokojeni. Mají to, nač jsou zvyklí a ještě si užívají pocit něčeho nového. Zvláště tatínek, který se netajil nedůvěrou, co „zase ty ženské vymýšlejí“ si změnu vyloženě užívá.
 
Banner

Vyhledej na webu

Partneři KD

Cir
Bardelli
Mosaico+
Savoia Italia
Ceramiche Flaviker