Znáte z našeho katalogu

Banner

Koupelna ve starším domku

sikova04miniMí rodiče jsou už v důchodovém věku, ale přesto se rozhodli rekonstruovat svou značně „socialistickou“ koupelnu a v rámci svých možností si ji přizpůsobit svým potřebám. Původní koupelna v domě disponovala jedním obdélníkovým oknem s výhledem na stromy v zahradě jedním umyvadlem, vanou a pračkou. Obklady a dlažba byly v poněkud odpudivé modrošedé barvě.

 

sikova04 Důchodci v současné době většinou nedisponují velkým množstvím financí, a to se týká i mých rodičů. Proto do nové koupelny chtěli investovat co nejméně.

Snažila jsem se rodičům co nejvíce ulehčit, a proto jsem jim navrhla několik barevných variant, protože dispozičně mělo všechno zůstat na původním místě. Bylo to jediné přání mého tatínka, a tak nezbývalo než jej respektovat. Zato v rozhodování o barvě keramických obkladů a dlažby, případně dalších doplňků jsme měly s maminkou naprosto volnou ruku. Maminka je poněkud konzervativní typ, takže jsme sáhly po elegantních odstínech béžové a hnědé. Ve finále ale koupelna nakonec nevypadá až tak nudně a obyčejně. Posuďte sami.

 

sikova03 Jako dlažba a obklad zvítězila trendová imitace mramoru. Nabídla jsem mamince nějaké vzorové katalogy, kde si zhruba vybrala, co by se jí líbilo, no a pak už jsme jenom zajely k prodejcům, kde jsme našly, co jsme potřebovali. Pak zbývalo najmout si šikovného obkladače a dát se do toho. I tohle byla docela fuška, protož kvalitních řemeslníků zase tolik není. No, ale podařilo se, nakonec jsme byli spokojeni. Na podlahu byla použita hnědá barva keramické dlažby s matným povrchem, a na stěny keramický obklad v béžovém odstínu s lesklým povrchem. Celý prostor koupelny oživuje vystupující pruh u toalety, kde byla použita efektní, hnědá mozaika, které dodala prostoru šmrnc. Rodiče si tuto kombinaci barev a imitaci mramoru moc pochvalují, působí na ně klidným, ale přitom elegantním dojmem. 

 

sikova04 Přímo proti vstupním dveřím, pod oknem je nová vana, ke které v budoucnu přibudou madla. Vana je původní, jen dostala nový kabátek, což kvitoval otec, protože na tuhle délku vany byl zvyklý.  Na podlaze před vanou leží malá rohožka, která barevně ladí s celou koupelnou. Na pravé straně od vstupních dveří, jsou dvě umývadla, s úložným prostorem v hnědé, lesklé barvě. To se líbí mamince, protože, jak říká „spousta krámů bude schovaných “. Nad umyvadly jsme pověsily zrcadlo bez rámu, s bodovými světly na boku. Tím se celý prostor stává opticky celistvější a větší.  Na protější levé straně je umístěna nová toaleta a hned vedle něj pračka. Doplňky, jako jsou úchytky, držáky apod., jsou zvoleny v nerezu.  Na stropě je zabudováno jedno centrální světlo. Koupelna se proměnou celá rozzářila a působí opravdu luxusně. Díky moderním technologiím výroby keramických obkladů a dlažby se koupelna snadno udržuje a čistí, což je nejen pro starší lidi nesporná výhoda.

 

sikova06 Tato koupelna je známkou, toho, že když se chce, všechno jde. I za cenu minimálních zásahů a nákladů. Podařilo se nám prostor koupelny oživit bez nějakých zbytečných dekorů, samolepek a výrazných barev. Přesto si troufám říct, že koupelna odpovídá současným moderním trendům. Moji rodiče jsou velmi spokojeni. Mají to, nač jsou zvyklí a ještě si užívají pocit něčeho nového. Zvláště tatínek, který se netajil nedůvěrou, co „zase ty ženské vymýšlejí“ si změnu vyloženě užívá.
 
Banner

Vyhledej na webu

Partneři KD

Bardelli
Aparici
Gabbianelli
Klinker Sire
Supergres