Znáte z našeho katalogu

Banner

Koupelna z mozaiky je pořád IN

musisiberia001_miniMozaika a koupelna. Co nám vznikne, použijeme-li toto spojení?  Myslím, že toto spojení je a bude velice zajímavé a líbivé. Mozaika je obkladem v poslední době velmi oblíbeným.  Bude tedy působit neotřele a originálně i v koupelně. Mozaika, ne jako dříve, kdy ji tvořily povětšině jednotlivé kostičky malých rozměrů skládané do sebe, které vytvářely různé barevné obrazce, je dneska lepena na papíře, či síti ze silikonového vlákna, většinou v rozměru 30x30 cm.

 

CeSi_ireflesi002 Vyrábí se z různých druhů materiálů, můžeme se tedy setkat s mozaikou z keramiky, skla, kaneme, mramoru a dalších.  Může mít tvar čtverečků i obdélníčků různých rozměrů, kosodélníků, můžeme vybírat i mezi mozaikou s nepravidelnými tvary. Nabídka je v dnešní době hodně široká. Jak již bylo řečeno, dodává se obvykle lepená na papíře nebo síti, je s ní tedy velmi snadná manipulace a je možné s mozaikami obkládat i nepravidelné plochy. Bez problémů obložíme např. oblé hrany.  Proto mozaika zaujímá své místo nejen v našich koupelnách, ale hodně se využívá i na obkládání bazénů.

 

Mozaikovým obkladem můžeme obložit stěny celé koupelny a ostatní doplňky volit např. v barvě bílé, velmi zajímavým řešením může být ale naopak třeba jen obložení vany, tady nám bude mozaika sloužit jako krásný dekorační prvek.

Mozaiky se v dnešní době používají i k obkladům dalších interiérů jako jsou např. obývací pokoje,  kde můžeme  takovýmto obkladem obložit třeba jednu ze stěn, či jej použít  k dozdobení určité části  plochy. Toto platí i u dlažeb. Z mozaiky můžeme  vytvořit  dlažbu v celé koupelně, či obrazec  uprostřed nebo  po stranách, který podtrhne  krásu dlažby a dodá jí patřičné elegance a originality.

 

CeSi_artistica001 Mozaiky, kromě svých tvarů,  se liší také barevností. Na trhu je nepřeberné množství mozaikových obkladů v různých barvách.  Obklady z mozaiky můžeme proto použít jednobarevné i  vícebarevné,  s různým designem povrchu, např. glazované, či neglazované. Do popředí se začínají dostávat mozaiky duhové, které mění svou barevnost podle toho, ze které strany se na ně díváme. Takováto koupelna pak bude vypadat velmi prosvětlená, bude v nás vyvozovat pocit klidu a dobré nálady.

 

Někteří výrobci se přímo na mozaikové obklady specializují, či některou ze svých sérií jim věnují. Vznikají tak krásné obklady, které určitě uspokojí i ty nejnáročnější z nás.  Zajímavým hitem, se v poslední době stává mozaika v barvě zlaté. Dovedete si představit takovou koupelnu, do které použijeme zlatý mozaikový obklad?  Velmi bude záležet, jak a s čím zlatou barvu zkombinujeme. Takový pruh zlaté mozaiky na bílém či světlém obkladu nám určitě nebude na závadu a krásně koupelnu, třeba spolu s vodovodními bateriemi a kohoutky ve zlaté barvě, doladí a zkrášlí.  Obr.4 (Ofoceno z videa Atlas Concorde Můžeme také však obkládat touto zlatou  větší plochy, pak vhodně volíme doplňky, abychom vytvořili koupelnu krásnou a nesklouzli ke kýčovitosti.

Ke zlaté barvě se velmi dobře hodí doplňky v bílé, koupelna, která není příliš velká a nemá dostatek denního světla nebo je absence tohoto světla úplná, protože v koupelně nemáme žádné okno, se stane opticky prostornější. Naopak v kombinaci s černou či tmavě modrou barvou, které jsou dalším trendem dnešních koupelen v kombinaci se zlatou, dostaneme velmi zvláštní prostředí. Ale pozor na zlatou barvu, u obkladů v koupelnách či jiných interiérech s ní musíme opatrně, protože tady platí pravidlo, že někdy méně znamená více. Tím myslím více naší spokojenosti s konečným výsledkem.

 

CeSi_ireflesi001 Velmi zajímavá je i kombinace černobílé, kde můžeme vytvořit velmi nevšední dojem, např. dekorační pruh na obkladu stěn či na dlažbě. Ať to již bude šachovnicový dekor, či jiný, např. nějaký ornament. Kombinace těchto dvou barev je vlastně nestárnoucí a drží se stále ve středu zájmu. 

Pokud použijeme pro obložení koupelny mozaiku, dobře vybírejme, volme takové barvy, které budou lahodit našemu oku tak, abychom se v této oáze klidu, očisty a osvěžení těla i ducha cítili dobře a rádi v něm nabírali síly pro dny příští.

.

 
Banner

Vyhledej na webu

Partneři KD

Rako
Cercom
Iris Ceramica
Sichenia
Versace