Znáte z našeho katalogu

Banner

Koupelnové proměny

koupelnove_promeny1miniChcete změnit nynější vzhled koupelny? Patříte k těm, koho straší noční můra, jak předělat koupelnu bez nějakých větších nepříjemností, jako jsou vadné stupačky, či potrubí, shnilé umakartové jádro apod.?  Dosáhnout kýžené proměny staré koupelny v moderní a relaxační prostor je možné, pokud máme aspoň nějakou představu, kterou reálně zvážíme, abychom ji mohli uskutečnit. Nezřídka je to možné za cenu přijatelných kompromisů.

 

koupelnove_promeny2 Pokud se rozhodnete proměnit vaši koupelnu, takříkajíc od podlahy, můžete začít třeba bouráním příček a případně propojit, nebo rozšířit prostory, ideálně s ložnicí. Koupelna tak dostane moderní vzhled otevřeného a flexibilního prostoru. Ne každému ale toto rozšíření vyhovuje, protože propojená koupelna neposkytuje mnoho soukromí. Další volbou je propojení koupelny a záchodu, čímž získá koupelna také větší a nezřídka vzdušnější prostor.  Ideální je si dobře promyslet možnosti a varianty, navštívit či prohlédnout si stránky studiových koupelen, kde vám pomůžou spolu s architekty najít nejvhodnější řešení. Také se můžete podívat po nabídce výrobců keramických dlažeb a obkladů, a shlédnout jejich realizace.

 

 

Důležitým faktorem jak proměnit koupelnu, je otázka změny barvy stěny. Pokud máte stěny v neutrálních barvách, máte ideální příležitost k zdánlivě razantní změně. Nebojte se barev ani v malých prostorech! Právě ty mohou velmi výrazně koupelnu oživit a zvětšit. Výbornou variantou je barevná kombinace malby, tapet, nebo keramických obkladů.  Výborných výsledků můžete získat se samolepícími tapetami s různými povrchovými úpravami. Záleží na vaší fantazii a kreativitě. Nehledě na vyvíjející se a měnící se moderní trendy patří k žádaným a oblíbeným jemné teplé barevné odstíny. Patří sem široké spektrum barev od krémových, po oranžové až po sytě hnědé. Právě tyto barevné odstíny dokážou místnost opticky proteplit a nabízejí prostor pro velké množství kombinací doplňků v jiných barvách a materiálech. Kombinací světlých a tmavých barev obkladů a dlažby docílím opticky zvětšení prostoru.

 

koupelnove_promeny3 Pokud chcete změnit také barevně koupelnový nábytek, tak je dobré se držet základního pravidla a kombinovat maximálně tři barevné odstíny. Zajímavý efekt získáte také kombinací kontrastních tónů, které působí elegantně a přirozeně. Pokud dáte přednost jenom jedné barvě, není od věci kombinovat ji ve více odstínech základní barvy. Tady pak můžete barvu doplnit neutrálními bílými či šedými doplňky, které prostor koupelny oživí a zvýrazní.

Správné osvětlení koupelnu opticky zvětší a propůjčí jí příjemnou atmosféru. Není nutné mít jedno světlo uprostřed, případně další bodovky u zrcadla. Často stačí ke změně image koupelny nepravidelně rozvěsit po celém stropu LEDky, nebo se zamyslet nad širokou nabídkou nástěnných svítidel a doplňkového osvětlení. Zajímavých efektů získáte také barevným tónovaným světlem.

 

Výrazným dekoračním prvkem jsou různé doplňky, jako jsou taburety, koše na prádlo, úchytky, apod. Opět dbáme, aby spolu barevně i stylově ladily a splnily nejen svůj estetický, ale také praktický účel.

 

koupelnove_promeny1 Také zrcadla dokážou s koupelnou provést nebývalé divy, mohou prostor výrazně opticky zvětšit a prosvětlit. Obzvlášť zrcadlo bez rámu, umístěné přímo na stěně obkladu vytváří dojem jednolitého celku. Nahrazením dřevěných dveří a zástěn mléčným, matným, nebo dekorovaným sklem odlehčíte prostor koupelny.

Neobyčejnou atmosféru vytvoříte také pomocí dekorací za pomocí různých materiálů. Romantickou náladu můžete vytvořit pomocí barevných svíček, skleněných misek s lasturami, škeblemi i kamínky. Ty také můžete přilepit na stěnu, nebo umístit do rámečků, či všelijak pověsit.

 

Možností, jak vylepšit vzhled vaší koupelny je spousta. Záleží jen vaší fantazii a finančních možnostech. Jak se říká, i málo je někdy hodně.

 
Banner

Vyhledej na webu

Partneři KD

Versace
FAP
Dado Ceramica
Edilgres
Casamood