Znáte z našeho katalogu

Banner

Koupelny a barvy

koupelny_barvy2miniUrčitě všichni víme, jak dokážou barvy a doplňky zcela proměnit interiér. Obzvlášť v malých koupelnách umí vhodně zvolené barvy  obkladů a dlažeb neuvěřitelně koupelny rozsvítit, opticky zvětšit a rozzářit. V současné době najdeme na trhu obrovský výběr keramických mozaik, dlažeb, obkladů a dekorů v širokém barevném spektru a s různými povrchovými úpravami. Je tedy z čeho vybírat.

 

koupelny_barvy1 Nehledě na vyvíjející se a měnící se moderní trendy patří k žádaným a oblíbeným jemné teplé barevné odstíny. Patří sem široké spektrum barev od krémových, po oranžové až po sytě hnědé. Právě tyto barevné odstíny dokážou místnost opticky proteplit a nabízejí prostor pro velké množství kombinací doplňků v jiných barvách a materiálech. Kombinací světlých a tmavých barev obkladů a dlažby docílím opticky zvětšení prostoru. Například tmavá podlaha a světlejší obklad prostor koupelny opticky zvětší. Pokud ještě obložíme např. sokle na toaletu, různé výklenky či poličky stejným odstínem barvy, jako má dlažba docílíme efektního výsledku. Originalitu a jedinečnost takovéto koupelny můžete také podtrhnout nerezovými doplňky.

 

Stále oblíbená a žádaná je modrá barva, symbol vody a čistoty. Sérii obkladů, dlažeb i mozaik v modrých odstínech je na trhu nepřeberné množství. Často jsou doplněny efektním dekory s nejrůznějšími motivy, čímž můžete jinak fádní koupelnu výrazně oživit. Modrá barva působí spíše studeným dojmem, ale záleží na fantazii zákazníka, který si prostor může doladit doplňky ve výrazných a teplých barvách. Nejen modrá, ale i zelená působí uklidňujícím dojmem, který oceníte obzvlášť po návratu domů z náročné práce.

 

Pozitivní a energický náboj dodají výrazné a syté odstíny teplých i studených barev. Obzvlášť u mladší generace bodují syté odstíny červené, oranžové či žluté, kombinované s neutrální bílou barvou, která prostor koupelen odlehčí. Taková koupelna Vám dodá energii obzvlášť po ránu, kdy venku je zamračený den.

 

koupelny_barvy3 V poslední době se moderní trendy ve světě obkladů a dlažeb ubírají k přírodním imitacím kamenů či dřeva. Právě tyto přírodní odstíny působí velmi útulně a nadčasově. Oblíbená je imitace mramoru v jemných barevných odstínech, která koupelnu rozsvítí a dodá jí nádech elegance a luxusu. Taká jemné odstíny dřeva v béžových či hnědých nuancích vytvoří prostředí plné vřelosti a harmonie.

 

Koupelnu si stavíme jen párkrát za život. Je dobré se zamyslet nad tím, co od ní očekáváme a co nám daný prostor nabízí. Budeme v ní přece jen trávit určitý čas každý den. Mělo by to být místo, kde se bude dobře relaxovat, kde se budeme cítit dobře. Záleží jen na vašem vkusu a stylu.

 

 
Banner

Vyhledej na webu

Partneři KD

Supergres
Armonie by Arte Casa
Giavelli
Kronos
Cotto d'Este