Znáte z našeho katalogu

Banner

Koupelny ze zlata?

obr.6miniZlato, tento drahý kov byl, je a bude vždy známkou vytříbeného vkusu a bohatství.  Může se objevit zlato také v koupelnách? Myslíte si, že sem zlato patří, že tady má své místo?

 

 

obr.2 Já si troufám říci, že ano. Koupelna jako taková, je rodu, ženského, takže neuděláte chybu, když ji obléknete do zlata nebo ji ozdobíte nějakým zlatým šperkem či drahým kamením. Jeden čínský klenotník takovou koupelnu vyrobil a prý „celou ze zlata“. V této koupelně se zlatě blyští snad opravdu všechno. Ale to bychom se za ní museli vydat hodně daleko až do Hongkongu a z její ceny by se nám určitě zatočila hlava.  Myslím, že většina z nás, obyčejných smrtelníků, se bude muset od této verze koupelny odchýlit a spokojit se s její skromnější verzí.

 

A jak to vlastně s tím zlatem je? Není jeho popularita v dnešní době spíš na ústupu? Opak je pravdou. Svět módy je nestálý, móda se neustále mění, avšak investovat do zlata může být i v dnešní době výhodné. Mluvíme zde však o zlaté koupelně? Málo z nás si může, myslím si, dovolit vyzdobit koupelnu opravdovým zlatem – tímto drahým kovem.

Mezi výrobci keramických obkladů a dlažeb se najdou i takoví, kteří zlatou či stříbrnou barvu  do některé ze svých kolekcí zařadili. Můžeme se setkat s kolekcemi, které jsou zlaté či stříbrné přímo  věnovány. Jeden z výrobců se rozhodl dokonce vyrobit obklady, které jsou zdobeny kameny Swarovski. Design takových obkladů a dlažeb pak působí velmi luxusně.

 

obr.1 Proč je vlastně zlatá a stříbrná v poslední době vyhledávána? Jednak se jedná o módní trend, jednak jsou to barvy, které jsou kupodivu praktické i co se týče údržby. Tak např. za zlaté není  na první pohled viditelná zaschlá kapička, nevidíme na ní hned drobné smítko či spadlý vlásek. Podtrhne intimitu tohoto prostředí, která je v koupelně velmi žádoucí.  Zlatou barvou rozsvítíme i malou, tmavší koupelnu kde je absence denního světla.

 

 

 

 

V dnešní době se „zlata“ i v koupelnách našich domovů – jednak ať už doplňků či jako obkladů koupelny - využívá hojně, ale často platí pravidlo, že „všeho moc škodí“. Nemusíme tedy „zlato“ používat na pokrytí velkých ploch, ale spíše je budeme volit jen jako doplněk, který dodá nádech luxusu, či jen využijeme jako materiál či barvu pro drobné dekorační prvky.

Stále máme v podvědomí názor, že zlato nejlépe vynikne v interiéru laděném historicky, tudíž v koupelnách v historickém stylu, ale dnešní koupelnové trendy nás přesvědčují o tom, že i modernímu interiéru, tedy i moderní koupelně, sluší opravdu všechno a zlato tu není výjimkou.

Zlatá barva je barvou hodně  výraznou, nejlepším řešením se tedy jeví její kombinace s barvou bílou, či černou, která je v dnešní době barvou hodně preferovanou. Na trhu nalezneme velké množství krásných obkladů v barvě zlaté, které můžeme k tomuto účelu využít. Tyto pro koupelny netradiční barvy si začínají mezi zákazníky získávat velkou oblibu a jsou jimi vyhledávány. Pokud si obklad v barvě tohoto drahého kovu pro svou koupelnu vybereme a budeme jej chtít kombinovat s barvou jinou, volme ji raději v matném provedení. Tak necháme vyniknout lesku tohoto drahého kovu.

 

obr.4 Krásným řešením pro zlatou koupelnu je mozaikový obklad, kterým stěny ozdobíme a použijeme je buď na větší plochu, či jen jako dekorační prvek. Pokud chceme zdobení jemnější, můžeme použít  např. bílý obklad s jemným zlatým dekorem, či dekorační listelu v barvě zlaté, která ozdobí naši koupelnu a doplníme ji pak například kohoutky a bateriemi  ve zlaté barvě.

 

obr.3Koupelna v bílo-zlaté je krásně rozjasněná a působí velmi svěže.  Pokud ale budeme kombinovat zlatou s černou či tmavě modrou, výsledek bude opravdu působit velmi silným dojmem.  V tomto případě však musíme dát velký pozor na detaily, musíme volit takové doplňky, aby výsledek byl opravdu uklidňující a ne deprimující, což by se nám mohlo snadno také stát. Takže na „zlato“ musíme opravdu opatrně, abychom dosáhli kýženého efektu ne pravého opaku!

 

 

 
Banner

Vyhledej na webu

Partneři KD

Sicis
Etruria
Levantina by Techlam
Extraforte
Naxos