Znáte z našeho katalogu

Banner

Krása břidlice v keramických obkladech a dlažbách

břidliceMoje kuchyně už dosluhuje a to téměř doslova. Kuchyňská linka už volá „po důchodu“, na podlaze je položeno lino, které už pamatuje svoje, vymalovat by to už taky chtělo, tak se do toho asi budeme přece jen muset co nejdříve dát.

 

 

frontier003 Kuchyňská linka je už „na papíře“, jen si ji nechat vyrobit. Vytvořila jsem si ji tak, abych měla místo, pohodlí a všechno potřebné při ruce. Za ta léta, co bydlíme, se nám nashromáždila spousta věcí, které už není kam dávat, spousta spotřebičů, které jsou „nezbytné“ a mají zatím jen své provizorní místo. To vše by mělo najít svůj prostor, stejně jako skříňka na smetáky, čisticí prostředky a podobné „záležitosti“, které určitě nepatří do prostoru s potravinami. Tyto měly doposud své místo na balkoně, kde nikomu nepřekážely. Ale balkon se bude měnit od základů a snad z něj vytvoříme místo odpočinku a relaxu, kde by uvedené věci kazily dojem. Takže, když vznikla otázka „kam s nimi“ napadlo nás je vměstnat do kuchyňského prostoru, ale odděleně. Takže tato situace je už v řešení a teď nám zbývá dořešit co na podlahu a vybrat obklad kuchyňské linky.

 

frontier006

Vyhlédla jsem si něco trošku netradičního, co mi padlo do oka a myslím, že by to nemuselo vůbec vypadat špatně. Je to, nebudete mi věřit, keramická dlažba v imitaci břidlice. Dlažba, která by připadala v úvahu, je od výrobce Atlas concorde, je tmavšího provedení a za kuchyňskou linku bychom mohli dát mozaikový obklad. Je nevím, zda by to nechtělo něco v provedení světlejším, protože toto moji kuchyni může udělat hodně tmavou, a to bych nerada, i když kuchyňská linka v tmavém provedení nebude.

 

Když jsem pátrala dál, našla jsem provedení světlejší, které, jak si myslím, by mohlo vyhovovat mým představám. Kuchyně bude určitě vypadat originálně a nebude tmavá. Mozaikový obklad by pomohl doladit kuchyni, aby jako celek působila jednolitě a přirozeně

A ještě je ve hře další varianta, ještě mě padl do oka jeden výrobce, jehož série nazvaná Slate je celá věnována imitaci břidlice. Nabízí jak světlé tak kombinované provedení, dlažba vypadá opravdu velice zajímavě a přirozeně a myslím, že výběr některé z dlažeb této série by pro mě byla nejpřijatelnější. Doufám, že až rodinná rada zasedne, nebude rozhodování trvat dlouhou, protože už teď se moc těším, jak se mi bude vařit a péct v mé „nové“ kuchyni

 
Banner

Vyhledej na webu

Partneři KD

Sicis
Alaplana Ceramica
Ceramiche Flaviker
Extraforte
Versace