Znáte z našeho katalogu

Banner

Letní víkendy

letBylo léto, horké léto, jak se zpívá ve známé písničce… A ono opravdu léto přišlo, je a doufáme, že ještě chvilku bude, i když je nám dávkováno jen po částech, ale na to už si budeme asi muset zvyknout. Tak popřemýšlejme jak využit jednotlivé fáze ochlazení a oteplení, jak naložit s víkendy, abychom si odpočinuli a i něco viděli a zažili.

 

leet2 O víkendu, kdy rtuť teploměru stoupá do závratných výšek a dosahuje, jak rádi naši rosničkáři používají termín „tropických teplot“, nám bude nejspíše nejlépe u vody. Pokud nemáme tu výhodu, že máme krásný bazén přímo na své zahradě, nabízí se nám přírodní koupaliště, případně, pokud to nemáme příliš daleko třeba aquapark. Každé z nich má svou výhodu. Když přijdeme z práce, či trávíme prázdniny doma, můžeme využít bazénu každou volnou chvilku a „ochladit a osvěžit“ se v horkém letním dnu.

 

Navštívit koupaliště má také své výhody. Sice už zaplatíme nějakou tu menší částku za vstupné, ale můžeme tam zajet buď na kole, nebo projít se pěšky, což také není k zahození.

 

Do aquaparku zaplatíme ještě o trošku víc, ale zase máme na výběr mnoho bazénů, které jsou většinou krásně obloženy mozaikou, která někdy tvoří i velmi zajímavé obrazce, takže i po stránce estetické si přijdeme na své. Dlažba kolem bazénů bývá taky velmi hezká, určitě protiskluzová, takže by nám neměla uklouznout noha a neměli bychom si zde přivodit nežádoucí úraz. A pak ty možnosti vyžití a zabavení se. Většina takových to zařízení disponuje několika bazény venkovními, dalšími vnitřními, saunou, jsou zde skluzavky i tobogany a mnoho dalšího přidruženého sportovního vyžití. I chuť k jídlu a hlad nás nepřekvapí, protože je zde určitě široká nabídka dobrůtek, které zaženou nežádoucí kručení bříška. No a něco lahodného k pití nebo ledového k osvěžení nám bude také jistě nabídnuto.

 

marfil022

Pokud nám už není „cet“ a chceme v létě trávit pěkné chvíle a nemusí to být právě u vody, můžeme si najít třeba lázeňské město, kde můžeme strávit pár dnů, či jen víkend nebo jen jeden den, pokud něco takového máme blízko. Lázeňská města bývají položena povětšině uprostřed přírody, v malebném, tichém prostředí, které nám nabídne krásné procházky, které jsou korunovány povětšině ochutnávkou léčivé vody, která zde má své prameny. Kolonády plné obchůdků, kde můžeme svým blízkým nakoupit lázeňské oplatky, či nějakou drobnost na památku, najdeme v lázeňském městě téměř na každém kroku.

Lázeňské restaurace, nebo kavárničky, které mají někdy až luxusní prostředí, protože na podlaze i stěnách mohou mít keramickou dlažbu třeba v mramorové imitaci, nám nabídnou lehké pohoštění či chvilku odpočinku při dobré kávičce.

 

A pokud se s námi na cestu za letní pohodou vydají i děti či vnoučata, bude možná dobrou volbou zoologická zahrada, která nabídne spoustu zvířátek, které děti znají jen z vyprávění či knížek nebo moderní děti z obrazovek počítačů či z přírodopisných filmů. A taková procházka přírodou, kde po krásně upraveném chodníčku, třeba s dlažbou cotto, kde zvířátka máme na dosah, bude zážitkem, na který děti budou vzpomínat hodně dlouhou dobu či celý život.

Tak užívejme tento krásný letní čas a plnými doušky si vychutnejme krásu a pohodu letních dnů.  

 
Banner

Vyhledej na webu

Partneři KD

Tau
Gabbianelli
Coem
Cercom
Atlas Concorde