Znáte z našeho katalogu

Banner

Léto u moře

File2Horké léto a čas dovolených je v plném proudu, někdo už na dovolenou vyrazil, jiný se chystá a tak to má být. Odpočinek přece potřebujeme všichni. My máme zatím dovolenou před sebou, ale včera nám návštěva přinesla pár foteček, kde krása letního prostředí v přímořském letovisku je opravdu úchvatná.

 

File3Vyrazili nedávno, samozřejmě letecky, na dovolenou, pobyt se vším všudy, prostě paráda. Když nám promítali fotky, žasla jsem nad tou krásou. Ve Foyer hotelu krásná mramorová dlažba, no prostě luxus.

Teplota na sluníčku taky „úžasná“, byl to jen začátek léta, ale teploměr tam ukazoval dopoledne něco málo před šedesátkou. Ano slyšíte dobře, téměř 60 stupňů. Sama jsem na takové dovolené ještě nebyla, zase až tolik sluníčka nemusím.

Ale oni byli spokojeni, ráno si zašli na snídani, pak k moři, dokud sluníčko nepustilo své paprsky celou silou, výborný oběd na co kdo má chuť a pití po celý pobyt v ceně, nealko a i nějaké to alko. Krásné zeleninové mísy, nádherná umělecká díla třeba z melounů, zákusky rozličných provedení a jistě i chutí, všechnu tuto krásu jsme mohli obdivovat, protože ji zachytili objektivem svého fotoaparátu.

 

File4

Na terasách hotelů mě zaujala dlažba. Krásná červená cotto dlažba nádherně ladila s temně modrou oblohou a bílou barvou lehátek. Asi by dlažba mohla být použita jiná, dlažeb, které jsou vhodné k bazénům je na výběr určitě nepřeberné množství, ale tady na cihlová krásně zapadla. Úžasnou letní atmosféru dovolené u moře dolaďovala barevná květena a temně zelené palmy. No prostě ráj na Zemi. 

 

V restauraci kam si občas zašli, byla stejná nebo hodně podobná dlažba, ale tady mě překvapila ale barva stolečků a křesílek. Nebyla v bílé, která nepřitahuje sluníčko, ale v hnědé, tady bych měla pocit, že pokud si do takového křesílka sednu, nebude to zrovna příjemný pocit.  Pravdou je, že na křesílkách byly podsedáky v bílé, ale myslím, že v tomto horku by i opěradlo mohlo nechat na lidském těle stopy.

Dovolená jim uběhla jako voda, vrátili se spokojeni domů a dokonce i počasí tady bylo přijatelné natolik, že nezažili teplotní šok.  A už plánují, kam vyrazit příště. Prostě při náročné práci, kterou jsou oba v rámci roku zaměstnáni, začátkem léta touží po klidu a vypnutí a to jim taková dovolená určitě přináší.

A divte se, letos si pořídili domů na zahradu bazén a okolí vydláždili podobnou dlažbou, kterou se nechali inspirovat za horkých letních dnů tam daleko u moře. 

 
Banner

Vyhledej na webu

Partneři KD

Francesco De Maio
Cisa Ceramiche
Marca Corona
Gardenia Orchidea
Kis