Znáte z našeho katalogu

Banner

Líbí se Vám grafitti?

gra1Všichni známe graffiti z veřejných prostranství, jako jsou průmyslové čtvrti, podchody a pod, kdy se svým výtvarným nadáním mladí lidé pomocí sprejů snaží oživit typickou městskou šeď. Obecně ale graffiti spíše vzbuzuje nevoli, takže představa mít něco takové doma se zdá být nepřijatelná a minimálně výstřední.

 

libi graffiti 2 Současné moderní trendy v interiéru upřednostňují minimalistický styl, který nám pomohou vytvořit třeba keramická dlažba a obklad v imitaci betonu. Beton, nebo cementová stěna jako taková spíš odpuzuje a její strohost a chladnost nemusí spoustě lidem vyhovovat. Přesto se ale některým výrobcům keramických dlažeb a obkladů podařilo vymyslet design, kdy je vzhled betonu velmi příjemný nejen na pohled, ale i na omak. Jednak najdeme série, které nabízejí škálu příjemných barev, nebo sametové povrchové úpravy v meších i větších formátech.

 

libi graffiti 3

Mistrem v pojetí tohoto studeného materiálu je italský výrobce Refin, který má v sérii Graffiti škálu barev a formátů, jež vytvoří úchvatný a nadčasový prostor. Nemusíte si pořídit zrovna šedý odstín, který sice je velmi elegantní, ale co si budeme povídat, působí opravdu studeně. Stěny i podlahy dostanou hned vřelý a harmonický ráz, když si vyberete barvu béžovou, nebo hnědou. Série Refin Graffity nabízí hned sedm teplých i studených barev. A co teprve formáty, kterých je v této sérii pět, a které zahrnují velikost od 30x60 cm a až po velký formát 90x90 cm. Je na vkusu každého, zda použije jen jeden formát, či naopak si kombinací několika vytvoří efektní skladbu. Co ale v sérii Refin Graffiti zaujme zcela určitě, jsou krásné a vkusné dekorované obklady, které zdobí motiv graffiti, a který je pojat spíše jako moderní umělecké dílo. Tento vkusný obklad se může použít na celé plochy, nebo jen jako dekorovaný kus. Pokud by se Vám obklad zdál být příliš výstřední, můžete jako dekor použít mozaiku v obdélníkovém tvaru, která se postará o eleganci a prostor harmonicky oživí. Refin v sérii Garffiti ukázal, že beton a vůbec graffiti styl nemusí působit vulgárně a nudně. Naopak. Série Refin Graffiti je důkazem toho, že i v interiéru lze dosáhnout uměleckého pojetí tohoto stylu. 

 
Banner

Vyhledej na webu

Partneři KD

Aparici
Graniti Fiandre
Piemme
Refin
Supergres