Znáte z našeho katalogu

Banner

Máte koupelnu v podkroví?

Koupelna_v_podkrovi_4aRáda bych Vám představila koupelnu v podkroví.  S jednou takovou jsem se nedávno setkala. Přiznám se, že v podkrovním bytě jsem se mnohokrát nepohybovala a představit si zde koupelnu nebylo pro mě moc reálné. Okolnosti mně však do takového bytu přivedly a byla jsem velmi mile překvapena, jaká krásná koupelna  se dá z takového prostoru vykouzlit.  Místnost, kterou se majitelé bytu rozhodli na koupelnu přebudovat, je hodně větší než naše malá koupelnička  v panelovém bytě.  Jelikož si majitelé do koupelny nenechali navrhnout a zabudovat vanu, ale jen sprchový kout, stala se koupelna opticky ještě větší.

 

Koupelna_v_podkrovi_1

Velmi zajímavé a zvláštní u koupelny, která je  situována do podkroví je osvětlení. Málokdy se setkáme s koupelnou, která má okna – tak nejvýše malé okénko u stropu, kterým nám jde do této místnosti jen zlomek denního světla. Toto okno pak ještě  ve velké většině případů zčásti překryjeme umělou květinou, která nám v koupelně vytvoří nevadnoucí dekoraci.  Velká většina koupelen se tak musí uspokojit pouze s umělým osvětlením.

U koupelny v podkroví se však dostáváme do úplně jiné situace. Této vévodí větší či menší okna střešní , kterými se nám do tohoto prostoru dostává dostatek denního světla a přitom není v této intimní místnosti narušeno naše soukromí.  Postačí nám tedy méně svítidel, někdy dokonce i jen světlo nad zrcadlem, které dokáží zajistit dostatečné osvětlení v době, kdy se na nás okny dívá jen měsíc s hvězdami.

 

Koupelna_v_podkrovi_2 Koupelna, kterou Vám chci představit je navržena velmi moderně. Celá je laděna do přírodních barev béžové a  hnědé, které působí velmi přirozeným a uklidňujícím dojmem.  Na podlaze je položena dlažba tmavšího odstínu, která krásně ladí s koupelnovou skříní a rohovou komodou  z tmavého dřeva, které jsou krásným doplňkem tohoto prostoru a poskytují nám hodně místa pro uložení věcí a drobností,   v koupelně tak potřebných.

 

 

 

Celému prostoru vévodí však sprchový kout. Tím, že je celý obložen obkladem, který je stejný jako obklad stěn, vytváří spolu se stěnami jednolitý celek a plně zapadne do prostoru. Obklad je tvořen obdélníky béžové barvy, které jsou velmi decentně zdobeny velmi tenkými lesklými listelami, dodávajícími obkládané ploše nádech luxusu.

U obkladů a dlažeb bychom však mohli vybírat z velmi široké škály jak formátů, povrchů či barev, protože na trhu je nabídka tohoto sortimentu velmi široká. Takže v tomto ohledu bychom mohli popustit uzdu své fantazii a vybrat si obklady a dlažby podle svých představ a požadavků.

 

Koupelna_v_podkrovi_3 Sanitární doplňky jsou hranatého tvaru a v bílé barvě krásně doladí , rozjasní  osvětlí celý prostor této koupelny. Nerezové baterie a velké nástěnné  sušáky, které jsou při ruce všude tam,  kde je potřebujeme, u umývadla a sprchového koutu, jsou už jen tou třešničkou na dortu, která zaručí, že taková koupelna bude pro nás nejen místem očisty těla, ale také místem relaxace po náročném pracovním dni.

Takž, až se dostanete do situace, kdy koupelnu bude možné realizovat jen v podkroví, nebraňte se tomu a jistě oceníte všechny výhody, které sebou taková koupelna v podkroví přináší.
 
Banner

Vyhledej na webu

Partneři KD

Lord
Majorca Ceramica
Sichenia
Kronos
Powergres